До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 2 серпня.

Фармацевтичні компанії Moderna і Pfizer підняли ціни на вакцини. Pfizer подорожчала на 25% а Moderna на 10%. Зазначається, що третя фаза випробувань цих вакцин показала більш високу ефективність препаратів порівняно з вакцинами компаній AstraZeneca і Johnson&Johnson. Європейська комісія і уряди країн ЄС погодилися заплатити вищу ціну, щоб забезпечити підтверджені поставки з європейських заводів-виробників.

П’ятий етап вакцинації в Україні триває. І щепитися нині можуть усі охочі. Раніше ми досліджували, як працюють пункти вакцинації у Луцьку. Та чи мають такі блага волиняни в інших громадах? Наша Ангеліна Гущина ревізувала, чим щеплюють у Ковелі, чи мають пацієнти, з чого обирати та чи вважають за потрібне це робити?

Під час “Бандерштату”, який відбудеться вже цими вихідними, можна буде не лише погуляти а й вакцинуватися проти COVID-19. Про це повідомили організатори фестивалю. Центр масової вакцинації облаштують просто неба у селі Рованці. Працюватиме він три дні з 9 до 14 години. Процедура буде безплатною. Щепитися можна буде вакцинами Pfizer, Modern та CoronaVac. Щоб отримати цю медпослугу, спершу на сайті Бандерштату слід заповнити форму реєстрації. А в день самої процедури мати із собою необхідні документи або ж цю інформацію в додатку ДІЯ.

Компанія “Нова пошта” після вибухів у двох своїх поштоматах у Києві та Одесі заявила, що скануватиме усі посилки рентгеном та посилить процес ідентифікації клієнтів. Щоб підвищити рівень безпеки доставок, “Нова пошта” має намір встановити рентгентелевізійні установки і рапіскани для перевірки посилок та вантажів на всіх терміналах та депо. До цього, їх використовували тільки на двох сортувальних станціях у Львові і Києві. Крім того, почнуть співпрацювати з кінологічними службами у всіх регіонах, впровадять процес повної ідентифікації клієнтів.

Заробітчани надсилають в Україну все більше грошей. Всього за січень-червень 2021 року в Україну надійшло понад 6 млн доларів, що на 11,6% більше, ніж роком раніше . Про це свідчать дані Нацбанку. Регулятор враховував у своїй статистиці як офіційні, так і неофіційні канали надходження грошей в Україну. Загалом минулоріч, обсяг переказів в Україну з-за кордону склав більше 12-ти мільярдів доларів. При цьому в 2021 році Нацбанк прогнозує зростання переказів від трудових мігрантів на 11%.

Вдвічі менше аварій за участі двоколісних трапилося на Волині, порівняно із минулим роком. Щоправда, кількість велосипедистів, що загинули під колесами автівок, не зменшилась. Кермувальники обох видів транспорту нарікають один на одного. Втім, обидві сторони сходяться в одному – вирішити проблему можна, створивши у місті належну велоінфраструктуру. Що саме має змінитися, аби аварій за участі двоколісних було менше, та чи є перспективи і гроші для цих змін – Ольга Матвєєва дізнавалася.

Листи щастя в електронному форматі. Патрульна поліція України розпочинає електронну взаємодію з Державною виконавчою службою, у рамках якої патрульні перші серед держорганів почнуть надсилати для примусового виконання документи у сфері автофіксації, видані у формі е-документа. Зазначають, що це нововведення дозволить скоротити строки на оформлення та підготовку документів про накладення адмінстягнень за порушення безпеки дорожнього руху.  Інформуватимуть громадян через вже наявні онлайн-сервіси: МВС, портал Дія та електронний кабінет водія.

З року в рік луцькі каштани блякнуть та потроху вимирають. Бідою дерев виявилась крихітна, але небезпечна каштанова міль. Через неї листя на деревах жовтіє, скручується й опадає. Звідки в обласний центр прилетіла ця напасть, скільки вартує аби полікувати одне дерево та, чи рятуватимуть Луцькі каштани –  дізнавалася наша Анастасія Качина.

Про Україну масштабно на ВВС. Міністерство закордонних справ запустить міжнародну промокампанію про Україну на британському мовнику. Роблять це у рамках заходів до Дня Незалежності, – повідомив міністр Дмитро Кулеба.  За його словами, проєкт розповість “багатомільйонній аудиторії BBC про країну інноваторів, інженерів, винахідників, креативних підприємців”. До цього залучили міжнародне креативне агенство Saatchi & Saatchi і команду українського відеографа Назара Дороша. Промокампанія на ВВС триватиме до кінця листопада.

Назад у 16-те століття. Як тоді жили та чим заробляли на життя, людям демонстрували на театралізованому фестивалі у Торчині. Уся центральна вулиця селища перетворилась на гамірний ярмарок, де майстри народної творчості, винороби, сировари та пасічники презентували свою продукцію. Актори ж тим часом відтворювали тодішній побут. Чим ще дивували на Торчинському ярмарку бачила Ангеліна Гущина.

Гучний етнофестиваль відгуляли і на Ковельщині. Зокрема, в урочищі “Нечимне” відбулася вже традиційна фольклорна імпреза “На гостини до Лесі”. Гостей тут розважали народними піснями, творами поетеси та смачними частуваннями. Побувала на колоритному дійстві і наша знімальна група.

Стрічка про луцького скульптора Миколу Голованя потрапила у короткий лист Каннського фестивалю короткометражних фільмів. Про це повідомили автори стрічки на фейсбук-сторінці проєкту «I am Ukrainian».

Лучани вибороли п’ять медалей на Чемпіонаті Світу зі змішаних єдиноборств ММА. Про це у фейсбуці повідомив старший тренер волинської збірної СК “Воїн” Андрій Зінчук. Чемпіонат відбувався упродовж 30-го – 1-го липня у болгарському місті Софія. Українські спортсмени у вікових групах від 12-ти до 17-ти років, завоювали 17 золотих, 18 срібних, та 17 бронзових нагород. Лучани які були у складі збірної України, везуть додому одне “золото”, три “срібла” та одну “бронзу”.