До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 21 липня.

Рік після луцького теракту. 21-го липня минулого року терорист під псевдонімом Максим Плохой захопив автобус “Краснилівка-Берестечко”. 13 заручників посеред театрального майдану в маршрутці він протримав майже увесь день. Як пізніше з’ясувалось, сам терорист виявився раніше судимим лучанином Максимом Кривошем. В обмін на заручників зловмисник вимагав від перших осіб держави, олігархів та глав церков розмістити в соцмережах зізнання, що вони – “терористи в законі”. А від президента Зеленського хотів відеозвернення із закликом подивитися фільм “Земляни”. Були і постріли, і вибухи, і тривалі перемовини. Врешті заручників звільнили, причому Кривош здався сам. Нині Максим Кривош у слідчому ізоляторі. Рік по тому, він розповів журналістам Уніану, що до акції терору він готувався кілька днів та ретельно все планував, спеціально для цього жив у готелі навпроти театрального майдану, аби добре вивчити територію. Автобус для захоплення чоловік обирав скрупульозно: сів у той, де не було дітей. Для заручників напередодні склав аптечку з ліками першої необхідності. Терорист каже: хоч і випустив за весь час 19 куль, вбивати нікого не планував. Та найбільше чоловіка злило те, що у серйозність його намірів ніхто не вірив. Саме перформансом, а не терактом чоловік називає минулорічні події. За скоєне Кривошу загрожує довічне ув’язнення. Остаточний вирок суду терорист оскаржувати не збирається.

Вистачить усім. До осені Україна отримає ще 13 мільйонів доз вакцини проти коронавірусу. Про їх поставку вже домовились. Про це сьогодні під час засідання уряду повідомив прем’єр-міністр України. Наразі в Україні доступні чотири види вакцин, кожна з яких ефективно запобігає тяжкому перебігу хвороби і рятує життя.

Без права на забуття: у Луцьку вшанували жертв Другої світової війни. До річниці визволення Волині від нацистських загарбників на меморіалі згадали тих, хто загинув, виборюючи перемогу. Лучани та владці хвилиною мовчання віддали шану невинно убієнним та поклали квіти до пам’ятника Невідомому солдату.

Стихійні ринки – це зручно, але небезпечно. Попри те, що офіційно така торгівля заборонена, ініціативних продавців не меншає, та й прихильників натуральної продукції від бабусь – вдосталь. Зекономити можна, але чи впевнені покупці, що не на власному здоров’ї? Ольга Матвєєва перевіряла.

В Україні можуть скасувати обов’язковий військовий призов. Про відповідний законопроєкт повідомив голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко. Якщо документ успішно пройде усі погодження, то йти до лав армії юнаки зможуть лише за власним бажанням вже з 2023 року. Політик вважає, що такий крок необхідний на шляху до членства в НАТО.

І сам бази не розвиває, і іншим не дає. Підприємці на озері Світязь скаржаться на директора акціонерного товариства “Волиньтурист”. Кажуть: той всіляко перешкоджає їхній діяльності. Мовляв, встановив шлагбаум і не пропускає автівки на територію, яка йому не належить. Більше про конфлікт – Костянтин Яворський розповість.

Тисячі лучан уже відмовилися платити за проїзд готівкою в громадському транспорті. Аби викорінити живі гроші, майже на кожному кроці міськрада встановила термінали для поповнення електронних квитків. Їх у Луцьку понад 40. На черзі – ще один. Жителі громади зможуть поповнити електронні квитки на зупинці “Вулиця Даньшина”, що на Львівській.

В Україні можуть заборонити продавати алкоголь і сигарети в супермаркетах і магазинах. Відповідний законопроєкт зареєстрував один із нардепів. Політик пропонує дозволити продаж пива, алкогольних і слабоалкогольних напоїв, звичайних і електронних сигарет тільки в спеціалізованих торгових точках, де інший товар не продаватимуть. Тих хто порушить закон оштрафують на 20 тисяч гривень. Законопроект покликаний боротися з масовим вживанням алкоголю і сигарет. Наразі він переданий на розгляд.

Із Луцька до Забороля та Богушівки незабаром курсуватиме автобус. Міська рада шукає перевізника на маршрут №30. У прямому і зворотному напрямку автобус їхатиме через Володимирську, Ковельську, проспект Волі і кінцеву – вулицю Дубнівську. Поки не відбудеться конкурс тимчасово призначили перевізником “АТП-Луцьк”.

Олика для туристів! Невеличке волинське містечко сьогодні досліджували півсотні охочих. Усі вони рухались новим історико-культурним екомаршрутом «Волинський спадок». 150 кілометрів історичних стежок пролягають через Волинь та Рівненщину. Зокрема, Олику й Цумань. Побували там і наші журналісти.