До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 21 жовтня.

Локдауну по всій Україні не планують, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. У всіх містах запроваджувати жорсткі обмеження не хочуть. Утім, ситуація із захворюваністю на коронавірус залишається невтішною. Посадовець укотре закликав українців не чекати переходу в «червону» зону, а вже зараз вакцинуватися від небезпечного вірусу.

Україна зікнулася із проблемою нестачі медичного кисню. Через ріст кількості хворих, які потребують кисневої терапії, потреба у ньому зросла. Запасів у ковідних лікарнях не вистачає, а більшість заводів, які його виробляють, зупинилися на ремонти. Тому в Україні виникла напружена ситуація з постачанням кисню. Не виняток і Волинь. На тиждень для пацієнтів волинських медзакладів йде близько 40 тонн кисню.

МОЗ дозволило виписувати з лікарень кисневозалежних пацієнтів. Сатурація у таких людей має бути не нижче ніж 94. Щоб отримати кисневий концентратор додому, обов’язково має бути укладена декларація із сімейним лікарем, адже саме він за потреби повинен уточнювати, чи є у лікарнях вільний апарат для хворого. Після того лікар із пацієнтом укладають окремий договір. Медик має навчити рідних хворого користуватися кисневим концентратором. Його можна буде використовувати вдома, доки сатурація хворого не підніметься до 98 і буде триматися на цій позначці добу без апарата.

Замість грибів – наркотики. У лісі поблизу Ковельського району правоохоронці знайшли сховок із психотропами. Зокрема там був 21 пакет із речовиною «Мефедрон». А це понад 10 кілограмів. Вартість вилученої партії за цінами «чорного» ринку становить понад 60 тисяч доларів. Не забарилася поліцейські і з пошуком власників. Як встановили, сховок – справа рук двох наркокур’єрів 34 та 18 років. Їх затримали напередодні у столиці. Тоді в салоні автівки чоловіків теж вилучили чимало наркотиків. Тепер сміливцям загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У Луцьку горів зоопарк. Внаслідок пожежі загинуло ціле сімейство чорночубих мангобеїв. Займання зсередени охопило їхній будиночок. Попри те, що вогнеборці прибули швидко, врятувати тварин вже не вдалося. Напередодні у звіринці стартував опалювальний сезон, який рятувальники і називають ймовірною причиною нещасного випадку.

Для деяких волинян ціна на газ залишиться незмінною. Зокрема майже 245 тисяч клієнтів ТОВ «Волиньгаз Збут» не відчують різниці у вартості блакитного палива до травня 2022 року. Тож вона, як і раніше, становитиме майже 8 гривень за кубометр. Про це інформують у профільній структурі. Щодо стрімкого здорожчання ресурсу, то експерти пов’язують це зі скороченням запасів газу у сховищах країн ЄС, зменшенням обсягів поставок газу з Росії, а також високими цінами на блакитне паливо в азійському регіоні.

Довжелезні черги і розхитані нерви лучан. Біля клієнтського центру «Волиньгазу» знову повно люду. Нарікають, що їм безпідставно нараховують зайві куби, не можуть вчасно відповісти на запит і змушують чекати в чергах.

В Україні запустили Віртуальний музей російської агресії. Днями відбулась офіційна презентація інтернет-порталу. Це перший в Україні ресурс про ключові події та злочини, скоєні під час збройного конфлікту. Цей проєкт наочно ілюструє факти порушень Росією територіальної цілісності України та детально знайомить з 20 кейсами, пов’язаними з окупацією Криму. Уся інформація базується на даних, підтверджених офіційними українськими та міжнародними організаціями. На порталі також можна ознайомитись зі свідченнями очевидців, архівними джерелами, інформацією ЗМІ, різноманітними фото- й відеоматеріалами. Усе доступно українською та англійською мовами.

Жертвам насильства допомагатиме місто. У Луцькій територіальній громаді запрацювала «кімната кризового реагування». Постраждалі від домашнього насилля або ж ґвалту за ознакою статі зможуть отримати прихисток від кривдників.

В Україні стрімко дорожчає житло. За оцінками Державної служби статистики на первинному ринку ціни на житлову площу виросли на понад 14%, на вторинному – на 17%. Індекс цін на оселі в Україні за підсумками липня-вересня поточного року становить 116% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року. Найбільше зафіксовано подорожчання 3-кімнатних квартир – на 16,3%, а найменше – двокімнатних (на 13,4%). На цьому зростання вартості, кажуть, не зупиниться.

Українське молоко – високоякісне. Це підтвердила Єврокомісія. Днями завершився аудит офіційного контролю над виробництвом та сертифікацією вітчизняного молока та молочних продуктів, які призначені для експорту до Європейського Союзу. Його результати підтвердили високу якість продукції, яка постачається на внутрішній ринок та за кордон. До слова, українські виробники активно експортують молочну продукцію до ЄС з 2016 року. Станом на жовтень 2021-го молоко та молочні продукти до ЄС постачають 25 українських підприємств.