В Україні зіткнулися із проблемою нестачі медичного кисню. Через ріст кількості важких хворих, які потребують кисневої терапії, потреба у ньому зросла. Запасів кисню у ковідних лікарнях не вистачає, а більшість заводів, які його виробляють, зупинилися на ремонти. Тому в Україні виникла напружена ситуація з постачанням кисню. Не виняток і Волинська область. На тиждень для пацієнтів волинських медзакладів йде близько сорока тонн кисню.

Через затримки поставок кисню у Луцькому міському ковідному шпиталі були вимушені перевести десять хворих із легкою формою в обласний госпіталь у Боголюбах, де є більші запаси.

«У нас залишки кисню є в резервуарах, є кисневі балони. Зараз проводиться планомірна поставка кисню для пацієнтів, які його потребують. Ситуація контрольована стабільно», – розповів заступник гендиректора Луцької міської лікарні Андрій Смольянінов.

Станом на зараз у стаціонарі 88 пацієнтів. Близько сорока з них потребують кисневої підтримки. До десяти ще на централізованій подачі, решта на кисневих концентраторах. На лікування пацієнтів запевняють лікарі це не впливає.

За словами Андрія Смольянінова, договори про поставку кисню укладені з трьома хімзаводами: у Києві, Дніпрі та Львові. Одні стоять, інші працюють не на повну потужність. Найближчу поставку чекають з Львівського хімзаводу.

В обласному шпиталі у Боголюбах кажуть, що проблеми з киснем немає. За останню добу використали 3,7 тонни рідкого кисню. Цього ранку залишок становив 15 тонн. За словами очільника медзакладу Олександра Дударя, стараються завжди працювати із запасом.

«Ми тримаємо кисневу станцію на такому рівні, щоби лишалося як мінімум на дві, тобто не менше шести тонн. Тобто якщо є шість тонн, то ми доливаємо до 22 і так працюємо протягом півтора року», – розповів Олександр Дудар.

Зараз на Волині приймають хворих на коронавірус 19 медичних закладів. На тиждень у лікарнях області йде по 40 тонн кисню для пацієнтів.