До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 23 червня.

Переробний комплекс замість звалища. Луцькрада взялася за брищенський сміттєвий полігон. Його не тільки розширять, а й змінять концепцію поводження з побутовими відходами. Їх у перспективі перероблятимуть. А поки на міському сміттєзвалищі встановлять обладнання для очистки токсичного фільтрату. При цьому майже не потратяться з міського бюджету. Бо кошти грантові і європейські. Детальніше про європейські технології для українського сміття розповість Ольга Матвєєва.

Вже у цьому році тарифи на гарячу воду й опалення зростуть на третину і ще на 11% продовж наступних двох років, – такий прогноз Мінекономіки. Також цьогоріч на 20% очікується зростання вартості водопостачання та водовідведення, плюс ще 15% у наступні кілька років. Також прогнозується здорожчання на 10% утримання будинків вже цього року і на 15% – упродовж наступних трьох. Окрім того, кабмін підтвердив намір з 1 липня переглянуть тарифи на електроенергію. За логікою урядовців багаті сім’ї, у яких багато електроприладів, повинні платити за реальною вартістю. Для різних регіонів вона різна, від двох з половиною гривень за кіловат у Києві і аж до 4 гривень на Прикарпатті. Тому на скільки саме зросте вартість поки не інформують. Тим же, хто використовує менше 100 кіловат на місцяць, повернуть пільговий тариф 90 копійок. І таких споживачів, вважають міністри, 40%.

Лучанам – три оновлених сквери, не лучанам – заборона курсувати міжміським і приміським автобусами головними магістралями обласного центру. Такі рішення ухвалили депутати міськради на черговому засіданні сесії. Зокрема, обмеження руху автобусів міжміського і приміського сполучення проспектами та центральними вулицями Луцька урядники обгрунтовують бажанням розвантажити міські автошляхи від заторів та тисняви. Заборона не стосується маршруток, які сполучають приєднані до Луцька громади. Про інші рішення – Ангеліна Гущина розповість.

У Луцьку посеред дороги на ходу загорівся легковик, за кермом якого була жінка, а в салоні дитина. Рятувальники займання загасили швидко, мама з дитиною не постраждали. Пожежні констатували, що моторний відсік спалахнув через несправності паливної системи автомобіля.