До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 25 травня.

Навіть після погроз Луцькради зупинити виробництво Гнідавський цукровий завод і далі лякає лучан хмарами чорного диму. Попри численні скарги людей дирекція підприємства зберігає незворушний спокій. Стверджують: дозвіл на викиди мають, екологію понад норму не забруднюють. Контролюючі органи пішли  на перевірку. Що виявили? – Ангеліна Гущина дізнавалася.

Крім “чортового” колеса, на яком минулих вихідних через несправність двигуна зависло дванадцятеро людей, у луцькому парку про всяк випадок зупинять й інші атракціони віком більше 30 років і які пов’язані з великими швидкістю і висотою. Таких налічили ще два – Орбіта і Сюрприз. Їх усі адміністрація має намір перевірити. З’ясувалося, що востаннє експертизу атракціонів на безпечність тут проводили у 2019 році. Цьогоріч же здійснили тільки технічний огляд без інструментальних досліджень. Оскільки нове підприємству придбати нізащо, а меценати для цього поки не знайшлися, після перевірки зупинені каруселі планують підрихтувати, пофарбувати і знову запустити. Решта атракціонів перестороги в адміністрації не викликає.

Закон про передачу земель державної власності за межами населених пунктів (окрім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) до комунальної власності сільських, селищних, міських рад, підписав Президент. При цьому заспокоївши, що продавати і купувати землю зможуть лише українці. За словами гаранта, за часи мораторію на продаж землі померли майже 1 млн землевласників, а вартість гектара сільгоспугідь стала найнижчою у Європі. Натомість, стверджує Зеленський, деякі політики і бізнесмени вкрали у держави землю, площею як 2 півострови Крим. У середині країни діяв сірий тіньовий ринок, де землю купували, продавали і заробляли мільйони без сплати податків, офіційного працевлаштування і соціальних гарантій для людей”, – додав він. Одночасно у Мінагрополітики заявили, до тих, хто займався земельними махінаціями, будуть застосовані санкції РНБО.

З 1 вересня в школах і дитсадках хочуть запровадити нове меню. Воно включає 160 страв і розраховане на 4 тижні. Дітей годуватимуть, як традиційними українськими стравами, так і стравами різних кухонь світу. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. У новому меню обмежили кількість солі, цукру і жирів, заборонили ковбаси, сосиски та рибні консерви. Натомість збільшили обсяги м’яса, молочних продуктів, овочів і фруктів.

Наражали на небезпеку себе та створювали аварійну ситуацію на проїжджій частині. У Луцьку камери відеоспостереження зафіксували, як діти просто посеред проїжджої частини вулиці Богдана Хмельницького бавилися у м’яча. При цьому кілька разів ледь не втрапивши під колеса автомобілів. На ситуацію зреагували співробітники муніципальної варти і провели з малими порушниками профілактичну бесіду. Інспектори також порадили батькам не лінуватися пояснювати дітям правила безпечної поведінки .

Раннє доросле життя та цілковита відповідальність за долю рідних. Волинянка Марія Криштоп у 18 втратила батьків, та попри це виховала і вивела в люди своїх молодших брата і сестру. Створила і власну сім’ю, народила донечку і, при усьому цьому, ще й зуміла побудувати успішну кар’єру. Історія дівчини, якій сьогодні лише 26, вразила всю Україну. Тож нещодавно лінія магазинів Єва номінувала її на звання “Мама року”. Як це – крізь терни іти до зірок, переможницю розпитувала Вікторія Притулюк.

З 29 травня “Укрзалізниця” запускає сучасний тривагонний дизельний потяг “Прикарпатський експрес”, який курсуватиме за напрямом Івано-Франківськ – Ківерці (через Львів та Луцьк), з’єднуючи таким чином три західних туристичних регіони. Експрес ходитиме щоденно, крім середи, і проходитиме через Калуш, Долину, Моршин, Стрий, Львів, Підзамче, Радехів, Стоянів, ГорохІв та Луцьк. Потяг відправлятиметься з Івано-Франківська о 15:20, прибуватиме до Луцька о 23:30 (о 23:50 – до Ківерців)”, – інформує Укрзалізниця. У зворотному напрямку “Прикарпатський експрес” вирушатиме з 31 травня щоденно, крім середи та четверга. Відправлення з Ківерців о 5:14 ранку (о 5:30 з Луцьку), прибуття до Івано-Франківська о 13:38. Зазначається, що потяг сучасний, обладнаний розетками, кондиціонерами і пристосований для пасажирів з інвалідністю.

До 30-річчя Незалежності України Міністерство культури розробило єдину візуальну символіку свята. Це – квітка – образ, що розкриває ідею держави. Вона росте та квітне, поєднуючи у собі розмаїття символів. Кожна область матиме свою унікальну квітку-логотип з графічними елементами та кольорами прапорів цього регіону. Це спосіб візуально відобразити, що ми всі різні, але незважаючи ні на що: єдині, самостійні та унікальні, зазначають у мінкульті. Окрім того, розробили також квіти-символи сфер діяльності, як то: медицина, будівництво, наука, цифрові технології, виробництво. Передбачили і спрощену форму логотипу для використання на маленьких форматах, а також для друкованих або вишитих логотипів.

Більше чотирьох сотень юних гімнасток, від початківців до майстрів спорту з шести областей України з’їхалися до Луцька на особливий турнір. Змагалися не тільки  за перемоги і нагороди, а й за для доброї справи. Вікторія Притулюк розповість більше.