Цукровий завод знову не дає спокою лучанам. Містяни нарікають на їдкий чорний дим та неприємний запах, від яких, запевняють, навіть погіршується самопочуття. Очільники структури проблеми в цьому не бачать. Натомість Луцька міська рада наполягає на перевірці. Контролюючі органи її погодили.

Тож чи зафіксували перевищення викидів і що каже керівництво заводу – дивіться у сюжеті 12 каналу.

Директор Гнідавського цукрового заводу запевняє: не все, що страшно виглядає, – шкідливе. І чорний густий дим, який третій тиждень час до часу валить із заводської труби і лякає людей, шкодить довкіллю не більше, аніж викиди, приміром, з труби котельні “Луцьктепла”.

Через сумніви і страх лучани почали скаржитися в усі можливі служби. Чорний дим було видно ледь не у третині міста і кількох навколишніх селах.

А от більшість опитаних нами мешканців мікрорайону Вересневе більше переймаються тим, що завод можуть закрити, аніж димною трубою.

Перейти на спалювання мазуту, розповідає керівник цукроварні, змусила не лише висока вартість газу, а й технічні причини. Дозвіл на такі викиди отримали. І їх норм завод не перевищує, – впевнений Василь Муха. Тому, каже, диміло і димітиме. Принаймні, допоки компетентні органи не доведуть зворотного.

Що робиться з викидами на заводі і чи загрожують вони лучанам сьогодні таки прийшла перевірити екоінспекція. Відстежити процес журналістам не дозволили. Остаточні результати оголосять через 10 днів.