До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 26 березня.

У Луцьку на пішохідному переході легковик Skoda Octavia збив двох підлітків. Аварія сталася вранці на вулиці Конякіна. За словами очевидців, водій навіть не намагався гальмувати. Від удару 15-річний хлопець та його молодша сестра перелетіли через капот. Обох неповнолітніх забрала “швидка”. В обласній дитячій лікарні нас запевнили, що з дівчиною все добре. А от хлопець знаходиться у нейрохірургічному відділенні. У нього струс мозку та садна. Водія легковика допитують. Поліція встановлює деталі наїзду.

Упродовж тижня, відколи запровадили нові штрафи за порушення правил дорожнього руху, волинські патрульні склали півтисячі протоколів і постанов на водіїв-порушників. Найчастіше штрафували за нехтування ременями безпеки, перевищення швидкості та кермування у стані сп’яніння. За порушення правил дорожнього руху притягнули до відповідальності і вісім десятків пішоходів. Загалом по Україні за 7 днів складено понад 18 тисяч протоколів.

Упіймана на хабарі Наталя Остапкович і надалі перебуватиме під домашнім арештом. Волинський апеляційний суд не вдовольнив її клопотання про поновлення на посаді та скасування запобіжного заходу. В апеляційній скарзі головна транспортниця області запевняла, що заробітна плата – єдине джерело її доходів, а вона повинна утримувати двох неповнолітніх дітей. Однак, суд став на сторону слідства, яке аргументувало, що поновившись на посаді, Остапкович може знищити докази проти себе. Якщо провину буде доведено, їй загрожує ув’язнення терміном від 5 до 10 років. Нагадаю, керівницю транспортного управління затримали 10 березня при отриманні півтори тисячі доларів хабаря. Тим часом у публічних мережах з’явилося розпорядження, ніби то підписане головою ОДА Погуляйком 12 березня, в день, коли суд обирав Остапкович запобіжний захід. У ньому йдеться про нагородження чиновниці почесною грамотою за високий професіоналізм, преміювання та встановлення їй до кінця року щомісячної надбавки у розмірі 200% посадового окладу. Наша редакція надіслала в ОДА інформаційний запит з проханням прокоментувати таке рішення. У відповіді, яка надійшла сьогодні, йдеться, що згаданий документ є фейком, а під зазначеним номером видано розпорядження голови облдержадміністрації зовсім іншого змісту.

Житло, в якому неможливо жити. Так у Голобах подбали про сироту. Дівчину, яка до того ж і вагітна, поселили у розвалений будинок без світла, газу та води, де донедавна мешкали безхатьки. Дівчина намагалася домогтися іншого кутка, та місцеві урядники запевняють, що це єдиний у селищі варіант. Кажуть, про стан будинку сироту попереджували і пропонували зачекати із поселенням, доки приміщення відремонтують. То ж чия правда – розбиралася Ангеліна Гущина.

Розроблятимуть туристичні маршрути, проводитимуть експертизи, соцопитування, промоцію і переклади іноземною. І це – лише невелика частина з того, про що домовилися Ковельська міська рада та Волинський національний університет імені Лесі Українки. Сьогодні мер Ігор Чайка і ректор Анатолій Цьось підписали угоду про співпрацю. Упродовж 5 років науковці Лесиного вишу і практики місцевого самоврядування спільно працюватимуть над створенням комфортного середовища на території ковельської громади.

Луцький Центр реабілітації учасників бойових дій – найсучасніший у державі і за обладнанням, і за медичними реабілітаційними практиками. Створений за кошти місцевих бюджетів півтора роки тому центр став осередком для відновлення не лише учасників АТО, а й для інших пацієнтів з важкими неврологічними ураженнями. Окрім того, переймати досвід сюди приїздять з усієї країни. Сьогодні тут приймали делегацію жіночого руху “За майбутнє”. Що найбільше вразило гостей, дізнавалися наші кореспонденти.

Пересаджувати органи невдовзі будуть і у Волинській обласній клінічній лікарні. Медзаклад уже отримав ліцензію на проведення трансплантацій і підготував базу для такої діяльності. Зокрема, обладнано дві операційних, які працюватимуть синхронно, а також спеціальну лабораторію, де оперативно визначатимуть сумісність донора та реципієнта. Почнуть з операцій із пересадки нирок, трохи згодом – серця і печінки. Паралельно створюватимуть умови для пересадки кісткового мозку та рогівки.

Пробне ЗНО випробовує карантин. Коронавірусні обмеження внесли зміни і в організацію проведення пробних тестувань із зовнішнього незалежного оцінювання. Вони розпочнуться 10 квітня і матимуть певні особливості. Що зміниться і чи буде безпечно – Ольга Матвєєва дізнавалася.