До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 28 липня.

Повалені дерева та позривані дахи – на Волині буревій наробив лиха. У селі Воєгоща Камінь-Каширського району від сильного вітру дерева повалилися просто на проїжджу частину. Через це на дорозі утворилися затори. Така ж ситуація на Ковельщині. Втім, чи не найбільше дісталося мешканцям Ратнівщини. Незважаючи на те, що стихія вирувала тут всього 15 хвилин – вітер встиг не лише повалити з пів сотні дерев, а й позносити дахи. Зокрема, добряче пошкодив покрівлю дитсадка, а також лишив без електропостачання місцевих мешканців.

Малозабезпеченим родинам виділять по дві тисячі гривень на дитину. Гроші планують передати на підготовку до першого вересня. За попередніми розрахунками, в Україні до 150 тисяч дітей, які мають отримати цю допомогу. Усього планують виділити близько 300 мільйонів гривень. Гроші надійдуть вже у серпні.

Лучани продовжують скаржитися на сморід у місті. Запевняють, неприємні каналізаційні запахи найчастіше чути вранці та ввечері. Хоча проблема смороду у Луцьку комплексна, основне джерело – очисні споруди у Липлянах, які наразі у критичному стані. Вирішити проблему, кажуть комунальники, можна завдяки новому устаткуванню для осушення мулу. Як це працюватиме та коли лучани нарешті вдихнуть з полегшенням – у сюжеті наших журналістів.

Для отримання мінімальної пенсії українцям потрібно буде мати п’ять років трудового стажу. Про це заявили у мінсоцполітики. Зазначають, що максимальні виплати отримають люди з повним стажем. Пенсія на рівні прожиткового мінімуму буде виплачуватися якраз тим людям, які пропрацювали 5 років. Також у відомстві додають, що цьогоріч в Україні двічі підвищать мінімальну пенсію, в цілому на 9,3% – відповідно до зростання прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Чисту і комфортну вбиральню, адаптовану для потреб людей з інвалідністю та з пеленальною кімнатою для мам вже невдовзі відкриють у Луцьку. Що нині відбувається на будівництві, чи вдало обрали локацію для туалету, і чи готові лучани платити за вхід – дізнавалася наша Анастасія Качина.

В області стартували ремонтні роботи на черговій ділянці міжнародного автошляху М-19 Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече. Наразі дорожники асфальтують 7 кілометрів від пункту пропуску «Дома́нове» до «Мокран» на українсько-білоруському кордоні. Активні ремонтні роботи проводяться і на сусідній ділянці автодороги М-19 – на 7-кілометровому відрізку до села Гірники. У зв’язку з цим рух транспорту організовано в реверсному режимі. Працюють дорожники і на інших ділянках волинської частини автошляху М-19, зокрема, Секунь – Ковель, Ковель – Воля Любитівська, Свидники – Переспа та по селищі Голоби. З майже 54 кілометрів дороги 30 вже повністю заасфальтували.

Їхав під мухою на скутері – і думав що “пронесе”. Коли побачив копів, прикинувся пішоходом, а скутер узявся вести в руках. Та на чоловіка все ж склали протокол. Тепер те, що був тверезий і взагалі не кермував, 56-річний лучанин доводить у суді. На засіданні божився до останнього – зупинили його незаконно. Допоки не побачив доказовий відеоролик про себе. Що зафільмували боді-камери поліцейських і чому це насмішило навіть самого порушника – Ангеліна Гущина розповість.

Унікальний Псалтир 1895 року українець намагався вивезти до Польщі. Незаконне переміщення зупинили працівники Волинської митниці. Старовинну книгу в шкіряній палітурці з тисненим орнаментом вони знайшли під час повного митного огляду. Як виявилося згодом, це видання “Псалтиря” видрукували у типографії Києво-Печерської лаврі ще у 19 столітті. За приховування культурної цінності керманичу автомобіля загрожує від 3 до 7 років позбавлення волі.

Мрії збуваються, варто лише вірити! Впродовж останніх 8-ми років самотня 95-річна бабуся мала лише одне незвичне бажання й геть не надіялася, що воно коли-небудь реалізується. У його здійснення змусили повірити волонтери. То про що ж мріяла волинянка на схилі літ та як їй допомогли волонтери – у наступному сюжеті.

У світі рекордно зросли ціни на каву за останні сім років. Минулоріч продукт здорожчав на 20%, цього року у липні ще на 10%. Все через погоду в Бразилії, зокрема, сильні морози. Вони пошкодили значну частину полів на кавовому поясі країни. Прогнозують, що така погода збережеться до кінця тижня. За попередніми оцінками, морози вразили майже 200 тисяч гектарів посівів арабіки в Бразилії. Втрати оцінюють до 540 тисяч тонн кави врожаю на 2022 рік. Така ситуація може змусити найбільші бренди незабаром підвищувати ціни.

Небезпечні та більш, нікотинові аніж звичайні сигарети. Всесвітня організація охорони здоров’я закликала посилити законодавство щодо обігу електронних сигарет та нагадує про їхню шкоду. Те, що електронні цигарки не викликають звикання та не є шкідливими, – абсолютний міф, запевняють в організації. Особливу небезпеку пристрої для куріння становлять для дітей та підлітків, які можуть від них перейти до звичайних сигарет. Вчені дослідили: паління електронних сигарет може призвести до захворювань серця, проблем з кровообігом, легенями та кров’яним тиском. До слова, Верховна рада України планує заборонити електронні сигарети у громадських місцях. Відповідний законопроєкт наразі ухвалили в першому читанні.

У Луцьку стартували змагання за Кубок України з пожежно-прикладного спорту. До обласного центру з’їхалися спортсмени з 14 областей України: команди рятувальників та українських вишів, серед яких як чоловіки, так і жінки. Триватиме боротьба три дні. Перший етап – підйом по штурмовій драбині на башту бачила наша знімальна група.