До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 29 червня.

Золоті і срібні. У Луцьку медалями відзначили найуспішніших випускників. Майже 2 сотні юнаків і дівчат цьогоріч завершили школу з відмінними результатами. Кожного особисто і привселюдно привітав Луцький міський голова. На випускному святі була і наша Ольга Матвєєва.

Відсьогодні в Україні стартувала вступна кампанія до коледжів. Терміни подачі документів залежатимуть від освіти вступника. Для випускників 9 класів вони розпочинаються сьогодні, у випускників 11-х класів – з 1 липня і триватимуть до 13 липня. Наступний етап – іспити, творчі конкурси та співбесіди, якщо такі необхідні. Рейтингові списки обіцяють оприлюднити не пізніше 27 липня. Вступники інших категорій, тобто із профільної освітою, зможуть подати документи не раніше 13 липня.

Для українців, старших за 55, будуть запроваджені повні медичні обстеження кожні 2 роки, а для деяких категорій – щорічно. Таке анонсував Президент України. Згідно зі статистикою, 85% передчасних смертей спричинені не інфекційними захворюваннями, а хворобами системи кровообігу та онкологічними захворюваннями. А за середньою тривалістю життя – це 72 роки – Україна посідає 115-те місце у світі. Глава МОЗ Ляшко доповнив, що громадяни віком 55+ повинні проходити щорічний медичний огляд сімейним лікарем. Зокрема, проводити регулярний моніторинг аналізу крові, який може показувати певні патологічні зміни, а також скринінгові процедури для раннього виявлення раку прямої кишки та раку молочної залози. Обстеження будуть безоплатними. Їх фінансуватиме Національна Служба Здоров’я України.

Стадіон “Локомотив” у Ковелі врешті дочекався ремонту. Уряд таки виділив 20 мільйонів гривень на реконструкцію спортивної арени. А от двоповерхову будівлю та підтрибунні приміщення уже капітально відновили за кошти Євросоюзу. Фінансування у конкурсному змаганні проєктів ковельчани виграли у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна. Детальніше – у сюжеті.

Підвищення тарифів на електроенергію, яке мали запровадити вже з 1 липня, Міністерство енергетики відклало на місяць. Ситуація, що склалась на ринку електроенергії, повністю спотворює можливість адекватного прогнозування моделі фінансово стабільної роботи енергоринку, зазначають урядовці. І все ж підвищення ціни на електроенергію називають невідворотним. За різними прогнозами вартість одного кіловата для населення може зрости від двох з половиною до трьох гривень п’ятдесяти копійок. Для тих, хто споживає менше 100 кВт-год, тариф може бути знижено.

Деяким претендентам на отримання субсидії таки доведеться особисто звертатися до органів соціального захисту. За оновленими правилами більшості українців проведуть автоматичний перерахунок. Йдеться про 2,5 млн домогосподарств, або 85 відсотків одержувачів. Решті 15% доведеться звернутися в місцеві центри соцзахисту і надати документи особисто. Список документів визначається окремо в кожному випадку. З додатковими документами мають звернутися, зокрема, ті, хто орендують житло, внутрішньо переміщені особи, домогосподарства, яким субсидія призначалася без окремих членів сім’ї, тобто там, де декларувалося, що людина зареєстрована, але чомусь не проживає, іншим домогосподарствам, які не вписуються в класичну схему отримання субсидії, проте її реально потребують. Окрім того, термін подачі заяв подовжено до 1 жовтня. Однак субсидію все одно призначать з травня цього року «заднім числом», а потім уже автоматично перепризначать всім одержувачам на опалювальний сезон

Напився до напівпритомності і викрав мікроавтобус. Що його авто, вантажене шістьма тоннами овочів зникло з-під будинку, патрульних повідомив лучанин. На місці угону правоохоронці застали лише купу розчавлених помідорів, але за слідами протекторів визначили напрямок, у якому втік викрадач. Його наздогнали неподалік села Баїв. Угонщик намагався дати драла, але завадила надмірна кількість випитого. Рівень алкоголю в його крові перевищував 5 проміле. Автокрадія затримали. Найпевніше йому інкримінуватимуть не тільки викрадення авто, а й крадіжку шести тонн товару.

Креативні змагання, пізнавальні конкурси, захопливі майстер-класи, запальні танці, вокальні виступи і ще безліч вигадливих розваг для дорослих, молоді та дітвори відбувалися цими вихідними на вулицях Луцька. Вуличний фестиваль приурочили до Дня молоді. Фестивалила по-молодіжному і наша знімальна група.

Розпочався Петрів піст. Його ще називають Петропавлівський, Апостольський або Петрівка. Це перший літній багатоденний піст. Приурочений він до свята на честь апостолів Павла і Петра 12 липня. Як і в будь-який інший, у цей заборонено вживати м’ясо, молочні продукти та яйця. Щоправда, суворим цей піст не вважають: по вівторках, четвергах, суботах та в неділю дозволяється ласувати рибою. Її можна їсти і в свято Різдва Іоанна Предтечі – 7 липня. Суворого посту варто дотримуватися у середу та п’ятницю.

І до новин спорту. У баскетбольному турнірі звання найкращого виборювали як досвідчені професіонали, так і юні початківці. Клуб «Старий Луцьк-Університет» упродовж трьох місяців гуртуватиме бажаючих урізноманітнити літній відпочинок заняттями з баскетболу. Скільки охочих назбиралося і хто кого переміг, розповість Вікторія Притулюк.