Головні події 29 жовтня. Підсумковий випуск новин
До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 29 жовтня.
У листопаді-грудні ситуація з коронавірусом в Україні буде найважчою. Такі прогнози дають епідеміологи. І хоч нині щодня фіксують тисячі нових випадків інфікування, пік четвертої хвилі, кажуть медики, ще попереду. Разом з тим, відзначають, що COVID-19 “помолодшав”. До реанімації потрапляють у віці і 20-ти, і 30-ти, і молодші за 20 років. Збільшилась кількість випадків і серед дітей, які потребують стаціонарної медичної допомоги. І хоч українці йдуть рятуватися щепленнями, вакцинація, кажуть епідеміологи, сьогоднішнього спалаху ковіду вже не зупинить. Бо із цим Україна запізнилася. Утім, робити щеплення все ж необхідно. Експерти вважають, що цю хвилю українцям допоможе пережити не так вакцинація, як обмежувальні заходи та локдауни.
Похвалив за початок опалювального сезону та пожурив за рівень вакцинації – головні дві тези, з якими на Волинь завітав Прем’єр-Міністр України Денис Шмигаль. Він зазначив, що наша область – серед лідерів за оперативністю запуску котелень. Велику роль тут зіграло те, що багато комунальних закладів області опалюються за допомогою твердопаливних котелень, що і дало змогу увімкнути людям тепло вчасно. Що ж до вакцинації, то тут Волинь – пасе задніх. Нині в Україні на складах ще є 9 мільйонів доз вакцин, до кінця року очікують ще 19 мільйонів доз. Також Прем’єр розповів, що в четвер Міністерство цифрової трансформації призупинило авторизацію за допомогою обличчя в застосунку “Дія”, на яке було багато нарікань. Його доопрацюють. Ще Денис Шмигаль відповів на запитання місцевих журналістів. Вони стосувалися чуток про підвищення плати за транспортування газу операторами газорозподільчих мереж та закриття волинських шахт. Про це все ми детальніше розповімо вже в понеділок – у розширеному сюжеті.
Із 770-ти будинків Луцька, які приєднані до централізованих мереж, 23 – без опалення. Аварійно-відновлювальні роботи на теплотрасах тривають. І хоч на трьох об’єктах вони вже завершилися, ще на чотирьох – комунальники ліквідовують пориви. Відтак, мешканцям 23-ох багатоповерхівок міста доведеться опалювати помешкання обігрівачами.
Страйк перевізників! Понад півсотні вантажівок вирушили із Княгининка до міжнародного пункту пропуску «Ягодин». Привернути увагу такою акцією протесту вирішили перевізники, аби збільшити кількість дозволів від Польщі на міжнародні перевезення. За домовленістю, їх мало бути 200 тисяч, натомість, отримали всього 160 тисяч. Універсальні, за їх словами, скінчилися ще в липні. А за тиждень не залишиться і транзитних, з якими водії перетинали кордон впродовж цього періоду. Чиновники, кажуть, цю проблему ігнорують, а від того страждає бізнес та економіка України. Однак протестувальники запевняють: їхні дії мирні, перекривати дороги та перешкоджати руху намірів не мають. Колону вантажівок супроводжує поліція. Коли акцію протесту планують завершити – невідомо.
Поганою дорогою по туризму. Жителі приозерних сіл на Турійщині кажуть, що через рік чи два до них не приїде жоден відпочивальник. Усе через дорогу, яка вже роками потребує капітального ремонту. Справжнім шляхом спотикання стала вона і для місцевих, кажуть: 10 кілометрів долають за 40 хвилин. Чому її досі не відремонтували дивіться у сюжеті.
У вересні реальна зарплата у річному вимірі зросла майже на 7%. За даними Держстату, середня заробітна плата штатних працівників на початку осені становила 14 239 гривень. Порівняно із серпнем сума зросла майже на 2%, а у річному вимірі – на 18,7%. Найбільше зростання середньої зарплати штатних працівників зафіксували у Рівненській, Хмельницькій, Миколаївській, Київській, Волинській, Житомирській, Черкаській, Харківській, Львівській областях та у Києві. Зазначимо, що за рік середня заробітна плата волинян зросла майже на 20%. Найбільше у вересні отримували працівники сфери інформації та телекомунікацій – 25 з половиною тисяч; трохи менше заробляли працівники фінансової та страхової діяльності. А найнижчу зарплату мали працівники, задіяні в організації харчування – трохи більше 9 тисяч.
Вимушене здорожчання ціни на тепло для деяких підприємців Луцька може неминуче вплинути не лише на їхню діяльність, а й сприяти закриттю бізнесу. У міськраді підвищили тарифи на теплову енергію для релігійних організацій та бізнесу на понад 40%. Чи стосується таке здорожчання населення Луцької територіальної громади і чому владці вважають, що цьогорічна зима буде найважчою – розкаже наша Анастасія Качина.
Із луцької автостанції №1 відновили деякі рейси, які скасували через невакцинованих водіїв або суттєве зниження пасажиропотоку, пов’язане з новими правилами перевезень. Нагадаємо, 21 жовтня, в Україні почали діяти нові правила пасажирських перевезень між областями. Так, заборонене здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом на автобусних маршрутах, авіаційним та залізничним транспортом у міжобласному сполученні, якщо у пасажира немає документу про принаймні одну дозу вакцини від коронавірусу, негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу. Ці обмеження не стосуються людей до 18 років. Тож деякі рейси скасували, зокрема, – через невакцинованих водіїв. Так, з Луцька 25 жовтня у рейс не вийшли 39 міжобласних автобусів. Наразі ж відомо, що відновили перевезення автобуси “Луцьк-Демидівка”, “Луцьк-Баболоки”, “Луцьк-Пітушків” та “Луцьк-Вараш”. Утім, із Луцька досі не їдуть рейсові автобуси у Івано-Франківськ, Хмельницький, Вінницю та Буковель. Автобус «Луцьк–Буковель» наразі їде лише до Львова.
Ще 10 кілометрів найдовшого на Волині автошляху – до Шацьких озер – ремонтують. Нове дорожнє покриття вже завершують вкладати на відтинку дороги між селами Селець і Маркостав у Володимир-Волинському районі. Згодом там нанесуть розмітку, встановлять дорожні знаки, сигнальні стовпчики, облаштують узбіччя та посадкові майданчики. Нині 26 кілометрів автошляху до Шацька – повністю готові. Вході проєкту планують зробити ще 19 кілометрів дороги між Положевим та Любомлем. А до кінця цього року, діляться в службі автомобільних доріг, на Волині має бути відновлено 195 кілометрів доріг державного значення.
Жителі Олики розповіли унікальні історії про князівські часи. Коли тут господарювали Радзивіли, Олика, кажуть, розквітала. Рід Радзивілів був дуже заможним: величезні маєтки, численні міста та замки. Разом з тим, князі були і дуже щедрими. Більше про подарунки від князів у сюжеті Марії Вавринюк.
З понеділка – за парти. Осінні канікули у школах Волині продовжать до 7 листопада. Утім, у загальноосвітніх закладах Луцької територіальної громади ситуація дещо інша. Канікули лучанам вирішили не продовжувати, а відтак на навчання школярам вже у понеділок, 1 листопада. Зазначимо, що днями Волинська регіональна комісія ТЕБ та НС повідомила: на Волині осінні канікули продовжать до 7 листопада.
Уже 40 років поспіль в Україні переводять годинники на літній і зимовий. І хоч владці неодноразово намагалися скасувати цю “традицію”, щоразу Раді це не вдавалося. Остання спроба була навесні цього року, втім Верховна Рада не змогла ухвалити проєкт закону в другому читанні і відправила документ на доопрацювання. Тож 2021 року українці знову переведуть стрілки годинника на годину назад, це відбувається в останню неділю жовтня. Цього року цей день припадає на 4-ту ранку 31 жовтня. Це дозволить у вихідний – неділю, спати на годину довше, і подовжить добу на одну годину.
Осіння руханка на голяса. Останні дні жовтня оголений волинянин вирішив провести танцями. У Центральному парку Луцька майже голий чоловік приймав сонячні ванни. Відео із сивочолим роздягненим до спідньої білизни волинянином опублікували у місцевому телеграм-каналі. Перехожі зазнімкували як на центральному пляжі той зі спущеними плавками руками тягнеться до сонця. При цьому екстремал ритмічно підстрибував.
Останні публікації
- Як купити м’ясо для пельменів: поради щодо вибору ідеального продукту
- Здоровий спосіб життя з жіночими кросівками Nike
- Можливості Unreal Engine: революція в геймдеві
- Вибір ділянки під модульний будинок: на що звернути увагу?
- Двоспальні ліжка: де купити якісні меблі для спальні?
- Навички бізнес-аналітика: що потрібно для успіху у сучасному світі
- Бездоганний тон без відчуття на собі штучної маски – що для цього потрібно
- Балкон і лоджія під ключ: яку компанію обрати?
- Чому потрібно регулярно відвідувати гінеколога
- Учні Ядерної школи РАЕС стали студентами профільних технічних вишів
- Металеві стелажі: основи та переваги для складів і магазинів
- Незалежний театр «Гармидер» представив новий сезон: стилістка, прем’єри, пітчинг
- Судять аферистів, які понад рік видурювали гроші у матерів і дружин військових
- На благодійному турнірі на Рівненщині зібрали 34 тисячі гривень для ЗСУ
- Син пішов воювати услід за батьком: історія ковельчан Андрія та Миколи Лукашуків
- Чи можна на електричному грилі готувати здорову їжу?
- 7 найкращих трилерів: топ станом на 2024 рік
- Коли варто перевірити свою ендокринну систему
- Плануєте вихідні у Львові? Топ місць, які варто побачити
- ЧИМ ГАТИЛИ РОСІЯНИ ПО ЛУЦЬКУ, ЯКЕ ПОВІТРЯ ПІСЛЯ ОБСТРІЛУ, СТАН ПОСТРАЖДАЛИХ. Новини, вечір 26 серпня
- Нічого собі ранок! Луцьк оговтується після вибухів
- Традиції пов’язані з рушниками – що цінували наші предки
- Як у Луцьку валили Леніна і штурмом виганяли з собору московських попів
- 20 років тому збудували та запустили четвертий енергоблок РАЕС: як це було
- СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ НА ВОДОКАНАЛІ, ЗНАЙШЛИ АРСЕНАЛ ЗБРОЇ, РЕЙД ІЗ РИБПАТРУЛЕМ. Новини, вечір 22 серпня
- Як рибпатруль вчить і карає порушників. РЕПОРТАЖ
- Луцьк перший в Україні поставив на комунальне підприємство сонячні станції
- 709 гектарів землі повернули у державну власність на Волині і Рівненщині
- Змагалися за звання кращого: на Рівненській АЕС провели конкурси профмайстерності
- ПЛАЗУН ПІД БУДИНКОМ, ПІДПАЛИЛИ ХЛІВ З КОНЕМ, ЛІКАРКА СУДИТЬСЯ ЗА РОБОТУ. Новини, вечір 21 серпня
- Вдруге воює з росіянами: історія грузина із 100 бригади
- Велодоріжки Луцька: звідки і куди
- Топ-5 найкращих захисних аксесуарів для екрана вашого телефону
- СТАРТ НА ЗАБОРОНУ УПЦ МП, НЕ МОЖУТЬ ЗНАЙТИ ЛЮДИНУ, ВЕЛОРУХ У ЛУЦЬКУ. НОВИНИ, вечір 20 серпня
- У Луцьку виступатиме Лазановський: як потрапити