До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 3 березня.

Битва за тариф. Сьогодні утретє приватні перевізники спробували домовитися з міською владою про підвищення вартості проїзду для лучан. Однак, після звіту про роботу громадського транспорту питань до перевізників виникло ще більше. Тепер вже у членів виконавчого комітету. Бо саме вони уповноважені ухвалити чи відхилити рішення про здорожчання проїзду.

Зробити тролейбус головним міським транспортом і витіснити приватних перевізників менш, як за два роки має намір Луцька міська рада. До цього часу планують цілковито оновити тролейбусний парк. Йдеться про закупівлю щонайменше чотирьох десятків нових економних тролейбусів, а також екологічно чистих автобусів на газу, які б закрили маршрути до мікрорайонів, де не прокладено тролейбусних ліній. Міський голова зазначив, що сучасний муніципальний транспорт вирішить одразу кілька проблем: соціальну, екологічну та економічну.

Затори і дорожня тиснява, – тепер проблема не лише великих міст. Актуальна вона і в Луцьку. Спроєктовані колись переважно під громадський транспорт міські шляхопроводи, вже давно не вміщають потоку автівок. Що робити, коли створити нове непомірно дорого і довго, а те, що є перебудувати майже не можливо – дивіться у сюжеті.

Мешкаєте поблизу дитсадка? – тоді ваших дітей візьмуть туди першочергово. Парламентарі змінили закон “Про дошкільну освіту”. Першочергове право на зарахування до дошкільного закладу матимуть ті, хто проживає неподалік, а також діти, чиї брати чи сестри вже відвідують цей заклад, та малюки працівників дитсадка. І лише потім – діти, які не проживають на території обслуговування дитсадка. Та примусу ходити в найближчий садок не буде. Законопроєкт уже прийнято у першому читанні.

Після весняного потепління крига стала по-справжньому підступною. Втім, це зупиняє не всіх любителів зимової риболовлі. Надзвичайники кажуть, що така легковажність може обернутись трагедією, адже навіть декілька хвилин у крижаній воді – це шалене випробування для організму. Про небезпеку весняного льоду рятувальники вирішили нагадати луцьким любителям риболовлі.

Від 4 до 8 років тюрми ще й конфіскація майна. Так відтепер каратимуть псевдомінерів. Верховна рада посилила кримінальну відповідальність за неправдиві повідомлення про загрозу безпеці громадян. Раніше таким жартівникам “світило” від двох до шести років ув’язнення. Однак, таке покарання не надто лякало охочих полоскотати нерви оточуючим. Час до часу країною прокочується хвиля псевдомінувань. Їх об’єктами стають вокзали, лікарні, школи, державні та публічні установи. Щороку правоохоронці відкривають тисячі кримінальних справ. А от за грати потрапляють одиниці. Серед таких – і волинський пенсіонер, який заґратований на чотири з половиною роки за хибне повідомлення про вибухівку в обласній лікарні.