Головні події 3 листопада. Підсумковий випуск новин
До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 3 листопада.
Кількість хворих на ковід на Волині з кожним днем росте. За індикаторними показниками, область стрімко наближається до “червоної” зони. Впродовж минулої доби за межі норми вийшов ще один коефіцієнт: завантаженість ліжок з киснем вже перевищує 65%. Окрім того, щотижневий приріст захворюваності становить 20-30%, і є в 10 разів вищим, ніж був у вересні. У 5 разів зросла і смертність від коронавірусу. Якщо впродовж наступних двох днів показники зростатимуть, ймовірно, у Волинській області запровадять “червоний” рівень епіднебезпеки. Однак нагадують: жорсткі обмеження стосуватимуться лише невакцинованих людей. Аби їх уникнути, необхідно пройти повний курс вакцинації.
Ковідний госпіталь у Боголюбах на Волині заповнений. Важких хворих, інформують, тільки більшає. Зайняті усі 178 кисневих точок. Медики роблять все можливе, але врятувати усіх не вдається. Як працює реанімаційне відділення ковідного шпиталю, що кажуть медики і пацієнти – у сюжеті Марії Вавринюк.
Протиковідна вакцинація дітей. Цього тижня імунізувати неповнолітніх розпочали і на Волині. Нагадаємо, щеплювати дітей віком від 12 років офіційно дозволили у Мінохорони здоров’я. Щоправда, лише препаратом Файзер та за згодою батьків. Окрім того, дитина повинна мати усі планові щеплення. За два дні на Волині вдалося зробити понад 230 таких щеплень. Більшість неповнолітніх віком 16-17 років, втім, є й менші. Відтепер вони можуть отримати й дитячий ковідний сертифікат. Для дітей від 12 років його генеруватимуть у власному застосунку «Дія» батьки. А ті, хто має 14 і більше років, авторизуватися на платформі можуть самостійно. Для цього потрібна ІД-картка або біометричний паспорт.
Опалювальний сезон у Луцьку розпочався не всюди. Через поломки на мережах кілька будинків досі без тепла. На місцях працюють шість бригад спеціалістів. Запевняють: незабаром проблеми ліквідують. А причиною зривів називають зношені теплові мережі. Як збираються їх ремонтувати та як люди обходяться без тепла – у сюжеті Марії Вавринюк.
За підробку ковідних сертифікатів каратимуть суворіше. Верховна Рада України запроваджує кримінальну відповідальність і штрафи до 170 тис. грн за недостовірні документи про вакцинацію від COVID-19. Ініціативу підтримали 282 депутати, тож законопроєкт прийняли в першому читанні. Поки ж медики, що йдуть на такі правопорушення, ризикують заплатити до 24 тисяч гривень штрафу.
Німеччина дала грант на те, аби Луцьк очищав фільтрат на сміттєвому полігоні у Брищі. В рамках мільйонного проєкту куплять обладнання для очистки фільтрату, а також компостери для шкіл. Скільки навчальних закладів отримають такі подарунки та які перспективи із будівництвом сміттєпереробного заводу в Луцькій громаді – знає наша Анастасія Качина.
У Луцьку боротимуться із наливайками, які “кришують”. Впродовж останнього часу від містян надходить все більше скарг про діяльність точок, де торгують сурогатом. Про це розповіли у Луцькій міській раді. Проблема наливайок зосереджена на території “Північного” ринку та ринку “Лучеськ”. Впродовж року мунвартівці склали 14 таких протоколів. Вилучені рідини проходять експертизу, а провадження передають до суду, заявила очільниця мунварти Юлія Сиротинська. Однак питання досі залишається відкритим, тому що на захист наливайок зазвичай приїжджають люди нібито із правоохоронних структур та захищають нелегальних торговців. Безсила в проблемі і поліція. Тож у Луцькій міській раді вирішили боротися із сурогатом інакше. Зокрема, планують провести переговори із усіма власниками ринків, аби ті не здавали контейнерів в оренду наливайкам.
Згідно з геологічними запасами, 21% усіх покладів торфу в державі знаходяться саме в надрах Волинської області. Запаси сягають 250-ти мільйонів тонн, а відтак область найбагатша на торф серед усіх інших. Про те, де і як на Маневиччині видобувають торф, чому столичні чиновники ставлять на волинське паливо “великі ставки” – розкаже наша Анастасія Качина.
Зарплату – шахтарям. Понад 14 мільйонів гривень надійшли на рахунки державного підприємства «Волиньвугілля» для погашення боргів заробітної плати. Днями гроші мають надійти на рахунки гірників. У волинському комітеті профспілки працівників вугільної промисловості зазначають: ця сума дозволить повність погасити борг за липень-серпень працівникам шахти «Бужанська», працівникам об’єднання “Волиньвугілля”, “Волиньвантажтранс” і фахівцям бази відпочинку “Шахтар”. І лише на 40 відсотків – за вересень. Погашення заборгованості чекають більше тисячі волинських шахтарів. Усього держава боргує їм понад 23 мільйони гривень.
Докупити стаж. Нині в Україні, аби оформити пенсію, необхідно мати щонайменше 28 років досвіду роботи. Однак, у разі його нестачі – трудові роки можна докупити. Для цього необхідно укласти договір про добровільну участь у системі обов’язкового страхування. Він може поширюватися і на минулий період, тобто, є можливість платити за ті роки, протягом яких людина не працювала. Аби укласти такий договір необхідно звертатися до податкової служби. Вартість стажу розраховуватимуть за спеціальною формулою, й наразі один такий рік коштує трохи більше 30 тисяч гривень. Якщо ж наприкінці цього року мінімальна заробітна плата зросте, то відповідно збільшиться і вартість стажу. Заплатити за нього потрібно впродовж 10-ти днів після укладання договору. Втім, за оцінками експертів, більше третини українців підуть на заслужений відпочинок пізніше, ніж планували.
Останні публікації
- Кращі іграшки для домашніх тварин: як обрати ідеальну?
- Як під’єднати зовнішній жорсткий диск до ноутбука
- Міжнародні вантажні перевезення: Ваш покроковий путівник
- Зручність розташування автошколи біля метро Теремки
- Що потрібно знати новачкові про контекстну рекламу?
- Важливість підліткового ліжка
- Лоток для кота: як обрати зручний та функціональний туалет для вашого улюбленця?
- Автомобіль для перевезення шафи-купе: який вибрати
- Чому квадрокоптери стали незамінними у сучасному світі?
- Подарункові набори iS Clinical: ідеальні ідеї для догляду за шкірою близьких
- Економічна доцільність використання магістральних бетонних вентиляційних блоків
- Підготовка до пологів: як зібрати сумку для мами й малюка
- Для чого потрібна віртуальна карта Монобанк?
- Чому варто придбати сонячні електростанції для підприємств
- Аутстафінг: як він спрощує ведення бізнесу
- Зимові класичні шини в Україні: ТОП-5 найпопулярніших брендів
- Керамічна плитка для кухні та санвузла, обираємо довговічний оздоблювальний матеріал
- Для чого потрібні елайнери
- Як готується справжня піца Маргарита?
- Учням розказали про можливості працевлаштування на РАЕС
- Як вибрати освітлювальні прилади для різних потреб?
- Мамопластика та її вплив на кар’єру
- Поради стоматологам: як працювати у конкурентному середовищі?
- Чутливість зубів: як лікувати?
- Енергетики подарували дітям свято
- Анеле-реклама: Професіонали у виготовленні об’ємних букв у Києві
- Популярні моделі Apple Watch
- Валізи: як вибрати ідеальний варіант для подорожей
- Чому важливі здорові стосунки в сім’ї?
- Купівля нерухомості в Києві: важливі аспекти для майбутніх власників
- Рівненські атомники купили захисникам РЕБи
- Спортсмени та аматори згуртувалися заради великої мети
- Можна виграти квитки на концерт «Піккардійської Терції» в Луцьку
- Ідеальний набір інструментів для автомеханіка: що потрібно мати кожному професіоналу