Ковідний госпіталь у Боголюбах на Волині заповнений. Важких хворих, інформують, тільки більшає. Зайняті усі 178 кисневих точок. Медики роблять все можливе, але врятувати усіх не вдається.

Як працює реанімаційне відділення ковідного шпиталю, що кажуть медики і пацієнти – у сюжеті 12 каналу.

Реанімаційне відділення ковідного госпіталю в Боголюбах не пустує. Щодня медики тут рятують життя людей.

І пацієнти, і лікарі знесилені. Бо ж працювати доводиться на повну. Критичні ситуації трапляються кожного дня.

Те, що кисень – це золотий стандарт в лікуванні зрозуміли ще на початку пандемії. Тому акцентували увагу не на кисневих концентраторах, а кисневих точках біля пацієнтів. Певнять: ті значно ефективніші.

Під час ураженням легень людини змінюється проникність отого бар’єру між повітрям, яке вдихає людина, і кров’яним руслом. Мембрани потовщуються і пропускна можливість їх зменшується”, – розповідає чільник Волинської обласної клінічної лікарні Олександр Дудар.

Як тільки до тканин потрапляє менше кисню, – розпочинається кисневе голодування організму. До нього найбільш чутливі клітини головного мозку. Тому випадки бувають дуже складні. А перемагають коронавірус далеко не всі. Щойно медики не змогли врятувати пацієнта. Хоч робили все можливе.

Ще одне з ускладнень ковіду – утворення міхурців на легенях. Ті лопають і повітря проникає в плевральну порожнину. Такі випадки не дуже часті, але можуть завершитися летально.

Ще один наслідок – тромбоз.

З усіх пацієнтів, розповідають, в реанімації жодного вакцинованого.

Одних за одними, людей, які ще хвилини тому мали надію на життя, – відправляють до моргу. Медики наголошують: їх могло бути менше, якби хоча б частина були вакцинованими.