До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 31 травня.

Цієї ночі палахкотіла пожежа на Крупівському аеродромі. До цурки вигоріло два приміщення, які належать місцевому клубу авіалюбителів. Камери стеження зафільмували навмисний підпал. Однак, на пожежу рятувальники не виїздили, а поліція і досі з’ясовує обставини. Хто підпалив і хто гасив пожежу на летовищі з’ясовувала Вікторія Притулюк.

За сутенерство у Луцьку вдруге затримали 53-річного лікаря-гінеколога. Він пропонував потенційним клієнтам жінок для платних сексуальних утіх. За кожну брав від 800 до 1,5 тисячі гривень. Під час обшуку у чоловіка знайшли позначені купюри. У вересні минулого року лікаря-сутенера уже судили за подібне. Покарали п’ятьма роками позбавлення волі з трирічним іспитовим терміном. Тоді ж він позбувся і роботи у пологовому будинку. Нового вироку суду чоловік чекатиме під домашнім арештом.

Затори, тиснява, тягучки. У центрі Луцька – транспортний колапс. Реконструкція проспекту Волі увійшла в активну фазу, отож рух тут обмежений на окремих ділянках і ускладнений в цілому, включно з об’їзними вулицями. Про незручності лучан попереджали завчасу, однак до них виявилися не готовими ні водії, ні пасажири. Чи надовго тиснява? – Ангеліна Гущина дізнавалася.

Гнідавський цукровий завод понад норму довкілля не забруднює – такий попередній висновок екоінспекції, яка тиждень перевіряла підприємство. Причиною перевірок стали численні скарги лучан на густий чорний дим, який йшов із заводської труби. Директор цукроварні тоді запевнив, що завод шкодить атмосфері не більше, аніж “Луцьктепло”. Екологи кілька разів проводили заміри і жодних порушень не виявили – кажуть в екоінспекції. Щоправда, останнім часом труба перестала диміти. Тому перевірку продовжать до 5 червня, проведуть повторні заміри. Сподіваються потрапити в час, коли над підприємством знову з’явиться чорний дим.

У Ковельській громаді запроваджують правила утримання та поводження з безпритульними, бездоглядними і домашніми тваринами. Проєкт таких норм представили зоозахисники та обговорили їх з міськими урядниками та старостами навколишніх сіл. Окрім зменшення популяції безпритульних собак посередництвом стерилізації, правила також заборонятимуть самовільний вигул чотирилапих без господарів та повідка. Після того, як запропоновані новації пройдуть юридичну експертизу, їх узаконять на всій території Ковельської громади. Окрім того, муніципалітет збільшив фінансування стерилізаційного центру з урахуванням приєднання до Ковеля навколишніх громад. Сума на рік перевищила 660 тисяч гривень.

Вперше за довгий час карантину луцькі нацгвардійці відкрили двері своєї військової частини для відвідувачів. Цього разу – дуже особливих. Військовослужбовці приймали родини, загиблих на східному фронті героїв. Мами з дітьми побачили, як живуть, служать і готуються до оборони українські захисники. Бачила це і Марія Вавринюк.

Арт-променад “Як звучить Луцьк” відбувся минулими вихідними. Ця масштабна і видовищна подія поєднала у собі історію, культуру, мистецтво і просвітництво. Усі дійства відбувались під відкритим небом і поблизу архітектурних пам’яток. Дух минулих епох відображали у вельми оригінальний спосіб – посередництвом музики, хорового співу та театру. Про найцікавіше та чому не прозвучав завершальний акорд арт-променаду – Марія Вавринюк розповість.