До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 4 лютого. 

У Запоріжжі вночі 4 лютого сталася пожежа в інфекційній лікарні — загинули четверо людей, ще двоє постраждали. Вогонь забрав життя трьох пацієнтів та лікарки. Поліція вже відкрила кримінальну справу. Влада області обіцяє перевірити пожежну безпеку в інших лікарнях, що приймають інфікованих. 5 лютого в Запорізькій області оголосили днем жалоби. – І

Знову проблеми у волинських шахтарів. Тепер дев’яту копальню відключили від електропостачання через заборгованість. Зараз вона перебуває у “замороженому” стані. Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. За його словами, якщо найближчим часом не відновлять електропостачання – шахта може бути затоплена. У коментарі інтернет-виданню “БУГ” шахтарі зазначили, що поки за домовленостями з енергетиками, викачування води з копальні не припинили. Питання з електропостачанням керівництво обіцяє вирішити 5-го лютого.

У лютому тариф на опалення зросте на 2%. За словами директора “Луцьктепла” Івана Скорупського, скоригувати тариф були змушені через різкий ріст цін на енергоносії. Також з лютого підприємство переходить на так званий двоставковий тариф. Це означає, що у платіжці буде одразу два пункти за опалення. Одна з них – це частина, яку лучани сплачуватимуть протягом всього року. Це, пояснюють у підприємстві, необхідно для успішної роботи “Луцьктепла”. Бо ж витрати на зарплату, планову ремонти, податки є протягом року, а не лише в опалювальний період. Друга частина тарифу – змінюватиметься щомісяця. Вона залежатиме від ціни енергоносіїв, які купуватиме підприємство.

Високі тарифи – і ледь теплі батареї. Або ж взагалі відсутнє теплопостачання. Голови луцьких ОСББ скаржилися владцям та комунальникам на постійні проблеми у їхніх будинках. Але не лише нарікали, а й пропонували рішення! Зокрема, голова ОСББ на Молоді, 4 запевняє, перехід міста на індивідуальне опалення вирішить більшість питань. Міський голова запевнив, в пропозиції зацікавлені, адже “Луцьктепло” дорого обходиться міськраді. Натомість, директор комунальної установи Іван Скорупський перконаний, що таку ініціативу запроваджувати недоцільно.

Релігійний конфлікт у селі Галинівка. Мешканці села ще влітку прийняли рішення про перехід з церкви Московського патріархату до Православної церкви України. Втім, документів про перереєстрацію досі не отримали. Люди кажуть, процес гальмують спеціально. Тож з проблемою віряни прийшли в облдержадміністрацію, де співали пісень та вимагали пришвидшити процес.

У Луцьку вчитимуть жінок самообороні. Курси з професійним тренером – безплатні. Перше заняття вже відбулося, побувала там і наша знімальна група.