До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 5 листопада.

У новий тиждень – з новими обмеженнями. На Волині запровадять «червону» зону карантинних обмежень з понеділка, 8-го листопада. Таке рішення оголосила Державна комісія ТЕБ та НС. У Волинській облдержадміністрації пояснюють: ситуація на Волині погіршується. Понад 95% нових хворих не були вакцинованими. Введення червоної зони означає, що з понеділка перепусткою до багатьох центрів та закладів буде вакцинація.

В “Ягодині” волинські правоохоронці затримали “збройового барона”. 45-річний житель Київської області переробляв стартову зброю на вогнепальну. Зловмисника “на гарячому” затримали під час збування ним “вогнепалки”. Під час обшуків у транспортному засобі і помешканні виявили та вилучили цілий арсенал зброї і боєприпасів.

Немає ковідного сертифіката – немає роботи. З 8 листопада в Україні починають діяти нові обмеження для невакцинованих вчителів, працівників дитсадків, а також органів центральної та місцевої влади. Луцькі освітяни до постанови підійшли з відповідальністю – щеплення зробили понад 90 відсотків працівників шкіл та садків. Втім, без роботи можуть залишитися навіть ті вчителі, хто пройшов повний курс вакцинації. Деталі – у сюжеті Ольги Матвєєвої.

720 літрів алкоголю та понад 8 тисяч пачок цигарок: поліцейські викрили злочинну групу. На Волині чоловіки у спеціальному цеху фасували лікеро-горілчані напої відомих брендів з липовими марками акцизного податку. Змішані рідини вони фасували та розливали у заздалегідь підготовлені пляшки та паперову тару, в тому числі й пакети. Фальсифікований алкоголь та контрафактні сигарети іноземного виробництва вони реалізовували у у невеликих торговельних закладах і на ринках області. Під час обшуків правоохоронці вилучили підакцизних товарів на суму понад 370 тисяч гривень. Нині вирішується питання про накладення арешту на вилучене майно, встановлюються інші особи, які причетні до незаконного обігу підакцизної групи товарів.

Які шанси, що вам допоможуть перехожі в разі серцевого нападу чи травми? В Україні вони мінімальні. За статистикою, лише 3 людини із сотні розуміють, що таке непрямий масаж серця чи серцево-легенева реанімацію. Виправляти цю ситуацію взялися у Ковелі. Місцевих вчитимуть рятувати життя в екстрених випадках на спеціальних манекенах та муляжах, які імітують рани. Їх вдалося закупити завдяки громадському бюджету. Як відбуватимуться навчання бачила наша знімальна група.

Вовків видавали за собак. З України намагалися вивезти в Непал трьох хижих звірів під виглядом домашніх улюбленців. За документами, у клітках були сибірські лайки. Та от замість скулити, сіроманці почали вити на повну, що й стривожило працівників митниці. Та й за зовнішнім виглядом тварини мали всі ознаки вовчої статури і окрасу. Як виявилося, відправником був громадянин Індії. Молодих вовків вилучили і відправили на відповідальне зберігання на Харківщину у «Фельдман екопарк».

Ковельські перевізники забили на сполох. Вже два роки у місті залізничників не переглядали тарифи у громадському транспорті. Натомість пальне та запчастини стрімко дорожчають. Тож чи готова влада підняти ціну квитка та що з цього приводу думають ковельчани – дізнавалася Ангеліна Гущина.

На українських ринках та в магазинах рекордно здорожчало м’ясо. За даними Держстату, найбільше за рік виросло у ціні куряче філе. Так, вартість кілограма зросла на чверть. Також майже на 20% піднялася вартість яловичини за кілограм. Ціна на свинину, порівняно з минулим роком, додала у ціні майже 8%. На думку експертів, головна причина таких змін – зменшення виробництва, а також здорожчання енергоносіїв. Вони застерігають, що ціни зростатимуть і надалі.

Залізничникам обіцяють більші зарплати. Про це повідомили у прес-службі “Укрзалізниці”. Вища оплата праці має бути вже з першого грудня. Зокрема, підняти її мають на 10%. Підвищення тарифних ставок та посадових окладів мовляв стало можливим завдяки позитивним фінансовим досягненням компанії останніх місяців. – сьогоднішній сюжет – культурні перспективи.

Осередок культурного розвитку. Вже 60 років, як Луцька художня школа відкриває таланти, вдосконалює їх та готує кваліфікованих професіоналів. Видатні митці передають свій досвід юним лучанам: від класичного рисунку до новітніх технік. За десятки років у стінах луцької художньої школи виховали сотні митців, відомих не лише в межах України, а й за кордоном. Надбаннями останніх років з нагоди 60 річниці поділилися у арт-галереї “Луцьк”. Бачила їх і наша Ольга Матвєєва.