Немає ковідного сертифікату – немає роботи. З 8 листопада в Україні починають діяти нові обмеження для невакцинованих вчителів, працівників дитсадків, а також органів центральної та місцевої влади. Луцькі освітяни до постанови підійшли з відповідальністю – щеплення зробили понад 90 відсотків працівників шкіл та садків. 

Пані Лілія Мунтян показує кілька десятків ковідних сертифікатів. У дитячому садку, де вона працює медсестрою, такі документи встигли подати майже усі його працівники. Адже без свідоцтва про вакцинацію вже з понеділка до роботи не допускатимуть.

“У нас 9 працівників отримали одну дозу, решта всі, крім одного, пройшли весь курс вакцинації”, – пояснює медсестра.

Із 74 працівників дитсадка вакцинуватися відмовилася лише одна – помічниця вихователя. Сьогодні – ще працює, однак в понеділок на роботу вона вже не вийде. На роботу закладу, кажуть, це аж ніяк не вплине. З наступного тижня малюків прийматимуть без жодних змін.

Мали достатньо часу, аби підготуватися до таких нововведень, і луцькі школи. Із 143-х працівників 22-го ліцею понад 120 вже пройшли повний курс вакцинації. Інші отримали одну дозу. (

В кого зараз одна доза – мали об’єктивні причини не вакцинуватися раніше. Були такі, що перехворіли ковідом”, – пояснює директорка школи №22 Лариса Кучер.

Антивакцинаторів у в дошкільних і освітніх закладах Луцька – небагато. Про це свідчить й статистика: понад 90 відсотків працівників дитсадків зробили хоча б одне щеплення, а в школах їх кількість перевищує 95 відсотків. Однак навіть такі високі показники не дозволять школам працювати в умовах червоного рівня епіднебезпеки. Адже в такому разі 100% працівників повинні пройти повний курс вакцинації.

“Якщо в нас “червона” зона – школа працює в дистанційному форматі, окрім закладів дошкільної освіти і 1-4 класів, відповідно, початкової школи. А кількість вакцинованих педагогів початкової школи фактично сягає 100%”, – пояснив начальник управління освіти Луцької територіальної громади Віталій Бондар.

З 8 листопада  до роботи не допускатимуть не лише нещеплених вчителів. Відповідно до постанови Мінохорони здоров’я, обов’язковій вакцинації підлягають працівники центральних і місцевих органів влади. А в умовах “червоної” зони, до якої вже з понеділка перейде Волинь, заборонять і роботу громадських закладів, якщо 100% працівників не будуть вакцинованими.