До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 6 квітня.

У найближчі два тижні ковід в Україні буде бити нові антирекорди і за кількістю хворих, і за кількістю госпіталізованих – прогнозує міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Інтенсивність інфікувань може сягнути 25 тисяч за добу. Якщо кількість нових випадків буде на такому рівні, це буде катастрофа для медичної системи, а медики стоятимуть на межі сортування, – застерігають інфекціоністи.  Вони передбачають, що забракне  кваліфікованих працівників, які надаватимуть допомогу.  Окрім того, зазначається, що втома медичного персоналу колосальна. Вони емоційно і фізично виснажені. На сьогодні в Україні кількість ліжок з киснем максимально збільшили – до 67 тис. і це вже межа. Завантаженість кисневих ліжок майже 60% і продовжує зростати. В деяких регіонах місць бракує вже. Так, з Прикарпаття на Хмельниччину перебазували мобільний ковід-шпиталь. Він розрахований на 120 ліжок, обладнаний блоком інтенсивної терапії та палатами для пацієнтів. На сьогодні у 22 областях перевищено рівень госпіталізації. У “червоній” зоні перебуває 11 регіонів.

Ходити пішки за два кілометри чи їздити за сім? Батьки учнів початкової школи у селі Кульчин, нарікають, що їхню школу закривають, а дітей відправляють на навчання до сусіднього села за 7 кілометрів. Натомість, за 2 кілометри є ще ліцей у Жидичині. Таким чином, стверджують батьки, чиновники від освіти порушують їхні права на вибір закладу, який у найближчій доступності.

Луцькі комунальні підприємства мають нових керівників. Чотирьох очільників призначив сьогодні міський голова. Зокрема, статусу виконувачів обов’язків позбулися керівник КП “Луцькспецкомунтранс” Володимир Марценюк та очільниця “Ласки” Оксана Богданюк. Нові обличчя біля керма ЖКП-2 – це ексдепутат Луцькради Микола Романюк та підприємства”Автопарксервіс”. Кожному з новоспечених керівників мер Поліщук виголосив напутнє слово. І вимагає,щоб комунальні підприємства працювали не лише ефективно, а й  прибутково.

Незрозуміла організація, яку треба виселити. З такою мотивацією благодійному фонду “Муніципальна лікарняна каса”, який понад 20 років пропрацював у Луцьку, у міськраді наказали самоліквідуватися. І самі збиралися, відповіли у благодійній організації, бо медична реформа, практично, переманила у них клієнтів. Чи не лишаться у накладі клієнти, тобто пацієнти, Тетяна Бугаєнко з’ясовувала.

Нові тарифи і правила постачання газу запроваджує уряд. Так, усіх постачальників газу зобов’яжуть розробити і до 25 квітня оприлюднити річні тарифи на блакитне паливо. Це дозволить побутовим споживачам отримувати газ протягом року за фіксованою ціною, без карколомних стрибків цін в опалювальний період. Платити потрібно буде рівними частинами. Окрім того, українці зможуть вибрати найоптимальніший для себе тариф і укласти з постачальником контракт на рік. Угоду можна буде в будь-який момент скасувати: перейти на місячні або інші тарифи.

7 пожеж ліквідували волинські рятувальники впродовж минулої доби. Через спалювання сухої трави і чагарників – виникло 5 загорань. Ще 2 пожежі гасили на сміттєзвалищах неподалік Луцька. Займання виникло, ймовірно, через необережне поводження з вогнем, зазначають рятувальники.

Шляхами Лесі – на сучасний лад. Помандрувати визначними місцинами життя і творчості відомої поетеси тепер значно простіше. Чи не всі їх вже відвідав рівненський фотограф Олександр Харват. Усе зазнімкував і зібрав в одному виданні, аби подорожувати ними могли й інші. У кількох містах книгу вже представив, сьогодні презентував і на малій бАтьківщині Косачів.

І на сам кінець історія про те, як малі кошенята перебігли дорогу собачій дружбі. Жили собі і вірно товаришували великий чорний пес Роксі і малий білий пес Чарлі. Аж поки на прогулянку хтось не виніс чотирьох кошенят. Великий чорний пес Роксі вирішив побавитися з крихітками. І тут собачій дружбі настав кінець. Бо малий білий пес Чарлі – хоробре серце – вирішив, що такі забавки для кошенят небезпечні і погнав свого великого чорного друзяку від муркотунів подалі. Відомо, що у конфлікті ніхто не постраждав.Окрім, хіба, собачої дружби.