Луцький міський голова Ігор Поліщук назвав благодійний фонд “Муніципальна лікарняна каса”, який працює у місті понад 20 років, “незрозумілою організацією, яку треба виселити”. Певнить, що через медреформу потреба у такому фонді відпала, а люди мають платити за медичні послуги напряму.

Що ж кажуть на це у самій муніципальній касі – дізнавалися журналісти 12 каналу.

“Я хочу, щоб ті медзаклади, які є у нашому місті, припинили співпрацю з цією незрозумілою організацією, розірвали”, – сказав Ігор Поліщук.

Фонд був створений 20 років тому, щоб стати посередником між медустановами та пацієнтами. Адже сплачувати благодійні внески, а насправді плату за медичні послуги, напряму в медзаклад тоді було заборонено. З отриманих мільйонів фонд за посередництво підраховував собі близько 10 %, решта – йшла лікарням. Час від часу до прозорості такої схеми у активістів виникали підозри. Та керівник муніципальної каси певнить: працювали чисто.

“Якщо копійка попала вже офіційно, над нею дуже серйозний контроль. З усіх сторін. І податкова інспекція, і колишнє КРУ, і казначейство”, – каже Федір Кошель, голова правління “Муніципальної лікарняної каси”.

Та медреформа усе змінила. Частину медичних послуг за пацієнта тепер оплачує держава, за решту пацієнт платить сам: за прейскурантом в лікарні напряму. Тому у міськраді вважають, що благодійним фондам у цьому ланцюжку місця не лишилось.

“Пацієнт, який хоче допомогти закладу, або якомусь відділенню, він може надати певні кошти, але безпосередньо на рахунок саме підприємства. А не якоїсь там громадської організації чи муніципальної каси”, – переконує Володимир Лотвін, очільник управління охорони здоров’я Луцькради.

Напряму пацієнти допомагають уже з початку року. У муніципальної ж каси залишився єдиний клієнт – міська лікарня. Тож після 20-ти років роботи благодійний фонд і сам планував закритися. Міські ж урядники візьмуться розтлумачувати лучанам, за що, згідно з новими правилами, їм треба і доведеться платити у медзакладах.