До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 9 липня.

Скандал у селищі Мар’янівка, що на Горохівщині. Там влаштували гучний громадський осуд місцевому 19-річному парубку. Викличною поведінкою молодика, якого тут називають не інакше, як хуліганом і “мажором”, люди обурювалися і раніше. Та терпець сельчанам увірвався, коли п’яний дебошир ще й поглумився над державним прапором. Вікторія Притулюк – про  злочин, кару і покаяння.

Знову тривожні новини з волинських пляжів. На Світязі десятирічну дівчинку на надувному крузі вітром віднесло за кілометр від берега. У паніці батько самотужки до доньки дістатися не зміг, тому викликав рятувальників. Дитину наздогнали човном, медична допомога їй не знадобилася. Але дівча добряче перелякалося. Двоє людей ледь не втопилися і в Луцьку. П’яного пенсіонера посеред Стиру схопили судоми. Та вчасно нагодилися матроси-рятувальники, які постійно присутні на міському центральному пляжі. Витягли з води і підлітка. Той пірнув з причалу і травмувався. Хлопчині знадобилася медична допомога.

Дві аварії з постраждалими. У Луцьку мотоцикліст на швидкості влетів в іномарку. Очевидці кажуть: ДТП спричинив водій двоколісного, який не пропустив легковика. Байкера забрала швидка. У непритомному стані та з численними переломами ушпиталили і учасницю ДТП в Рованцях. Там на перехресті зіткнулися Fiat та Mercedes. Хто став призвідником аварії у поліції досі з’ясовують.

Відтепер тарифи на тепло встановлюватиме місцева влада. Нацкомісія з енергетики та тарифів передала повноваження, а разом з нею і відповідальність з виробництва, транспортування та постачання теплоенергії на місця. Отже, саме місцева влада встановлюватиме тарифи і затверджуватиме плани розвитку теплоенергетики. Тим часом міста заявляють, що тарифи на гарячу воду і опалення цієї осені можуть зрости на 20-40%. І звернулися до уряду із пропозицією використовувати газ вітчизняного видобутку, який удвічі дешевший, аніж запропонована Нафтогазом ціна. Інакше, вважають на місцях, ситуація з підвищенням тарифів призведе лише до поглиблення кризи неплатежів. Сума боргів, яка утворилася на ринку газу, перевищує 120 млрд грн.

Багатостраждальний довгобуд ожив. У Стобихівці на Камінь-Каширщині таки почали будувати довгоочікувану школу. Зводять з нуля в рамках президентської програми “Велике будівництво”. Загальна вартість – 130 млн гривень. Нової школи багатодітне село чекало десять років. Увесь цей час діти вчилися у старих пристосованих, а подекуди й аварійних приміщеннях. Щоб змусити владу вирішити проблему селяни вдавалися до радикальних дій, зокрема, не пускали дітей на навчання. Новий навчальний заклад відповідатиме усім сучасним умовам інклюзивності і розрахований на 350 учнів. За планом в новозбудовану школу діти підуть першого вересня 2022 року.

На Волині вже продали 8 земельних ділянок, загальною площею три з половиною гектари. Вартість гектара склала 25 тисяч гривень. А от урядовці, внаслідок запуску ринку землі, очікують не менше 10 мільярдів доларів додаткових інвестицій. На переконання прем’єра Шмигаля, протягом наступного року це дасть дуже хороші перспективи і поштовх для розвитку економіки. За оцінками Світового банку, зняття мораторію на продаж землі призведе до збільшення ВВП України майже на 2 %. За перший тиждень відкриття ринку землі було укладено понад 350 договорів купівлі-продажу на ділянки сільськогосподарського призначення. У лідерах – Полтавщина та Вінниччина.

Не чорницею єдиною. На Волині розвивається новий напрямок у сільгоспвиробництві – ягідництво. На сьогодні в області вже працює близько півсотні господарств, які займаються вирощуванням сортових ягід. Причому у переліку продукції, як традиційна полуниця-малина, так і нетипові для регіону лохина і жимолость. Якщо все піде добре, то невдовзі на ягідні заробітки до Польщі їхати не доведеться. Такий оптимістичний прогноз зробила наша Оля Матвєєва, відвідавши одне з місцевих ягідних господарств.

Театралізоване дійство, яке стало кульмінацією свята з нагоди відзначення 503 річниці заснування Ковеля, настільки сподобалося містянам, що вони пропонують зробити інтерактив традиційною ознакою масових заходів на території громади. Багатолюдна костюмована хода “Легенди Ковеля” стартувала з парку Шевченка, феєрично захопила центр міста, вразила проникливістю біля собору святої Анни і фінішувала на залізничному пероні. Міні-вистави з ілюстрації важливих віх та подій давньої і сучасної історії Ковеля, історичні персонажі, лицарські турніри, концертні майданчики під відкритим небом від академічної класики – до колоритного фольклору – усе це стало не лише яскравим видовищем, але й мало пізнавальний сенс. А ковельчани були не просто глядачами, а безпосередніми учасниками і творцями цього дійства. Ковельський муніципалітет на пропозицію містян зважив. Обіцяють не тільки дослухатися, але й напрацювати нові ідеї, які б зробили культурне життя міста оригінальним і змістовним.