До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 9 вересня.

Всесвітня організація охорони здоров’я закликала країни запровадити мораторій на ревакцинацію проти коронавірусу. Просять не робити додаткові уколи проти COVID-19 до кінця поточного 2021 року. Глава ВООЗ Тедрос Гебреєсус під час виступу у штаб-квартирі в Женеві заявив, що не збирається мовчати, коли ті, хто контролює світові поставки препаратів, думають, що бідні верстви населення повинні задовольнятися залишками вакцин, пише The Guardian. Він закликав багаті країни і виробників вакцин надати пріоритет перших уколів проти коронавірусу медичним працівникам і вразливим групам населення в бідних країнах, а не бустерам – третім дозам. У США заявили про те, що не підтримуватимуть заклик ВООЗ про запровадження тимчасового мораторію на вакцинацію проти коронавірусу третьою дозою.

При спалаху нової хвилі коронавірусу в Україні зможуть госпіталізувати до 90 тисяч інфікованих пацієнтів. Більше пацієнтів забрати на лікарняні ліжка не зможуть, адже це призведе до зупинки планових госпіталізацій. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Також посадовець додав, що в 2021 році в новому епідсезоні будуть збережені “ковідні надбавки” для медустанов. Вони лишаться на рівні 300%.

Пішов забирати доньку – отримав ножа у груди. У Луцьку чоловік зарізав сусіда. Чому жителі Боженка давно побоювалися 44-річного вбивцю і що кажуть про вбитого – дізнавалася наша Анастасія Качина. –

Скандального Підгайцівського чиновника Георгія Штефанесу – звільнили. Це підтвердив і Підгаційвський сільський голова. Нагадаємо 4 січня службовець, перебуваючи в приймальні Підгайцівського сільського голови, втрутився у його розмову із журналісткою Людмилою Яворською. Шарпав її за одяг, проганяв і намагався вибити з рук камеру. Кримінальне провадження порушили ще взимку. До суду справа дійшла лише в серпні. Чоловіка судитимуть за заволодіння бюджетними грошами в сумі понад півмільйона гривень та перешкоджання журналістській діяльності.

Старшого державного інспектора одного з відділів митного поста «Ягодин» підозрюють у вимаганні хабара. Слідство встановило, що митник, налагодивши схему поборів, лише у червні цього року двічі вимагав та одержував від громадянина неправомірну вигоду в сумі 250 доларів та 500 грн. За ці гроші посадовець мав усунути перешкоди під час митного оформлення транспортних засобів та товару. Обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт. Тепер ласому до наживи інспектору світить від п’яти до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Подорожувати можна буде більше. “Укрзалізниця” зменшила кількість місць у поїздах, які бронювалися для потреб самих залізничників. Завдяки цьому у продаж щомісяця надходитиме три тисячі додаткових квитків. У відомстві пояснили, що раніше місця, які залишалися для робочих поїздок і не були реалізовані, потрапляли у вільний продаж лише перед відправленням потяга. Але нерідко пасажири не встигали їх купувати, відповідно, перевізник втрачав прибуток.

На держпідприємстві “Мотор” – складні часи. Впродовж останніх трьох місяців працівники не мають роботи, працюють лише чотири дні на тиждень, а відтак отримують значно меншу зарплату. Причина – немає державного замовлення, тому стратегічне оборонне луцьке підприємство під час війни простоює. Із проханням вирішити проблему звернувся до нардепа Вячеслава Рубльова голова райради Олександр Омельчук.

В Україні легалізували криптовалюти. Тепер власники віртуальних активів зможуть легально декларувати їх та обмінювати. А міжнародні криптокомпанії – реєструвати в Україні блокчейн-бізнес. Єдиним законним засобом платежу в країні при цьому й надалі залишається гривня, – наголосили в НБУ.

Соломинкам для напоїв – зась. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів підготувало на розгляд Верховної Ради законопроєкт, який заборонятиме використання значної частини пластикового посуду. Якщо його схвалять, то вже через рік в Україні не можна буде виготовляти та використовувати вироби з пластику, для яких є альтернатива. Нею ж мають стати гранули із кукурудзяного крохмалю. Це дозволить товарам, які вироблені із цього матеріалу, розкладатися під час компостування. Не будуть забороняти вологі серветки, засоби особистої жіночої гігієни, підгузки, тютюнові вироби із фільтром і самі фільтри.

13-річна школярка із Луцька потребує дороговартісної операції. Страшний діагноз у дівчинки діагностували цього липня, втім гаяти часу – не можна. Нині дівчинка проводить час лише вдома, адже її здоров’ю загрожує будь-який контакт із людьми. Допомогти повернутися у звичайне життя Марії Цигановій може кожен. Як це зробити – у наступному сюжеті.

На придбання житла волинським сиротам розподілили 15 з половиною мільйонів гривень. Про це інформують у Волиньраді. Відповідно до рекомендацій, гроші надійдуть в 11 територіальних громад. Кошти виділили відповідно до черговості взяття на квартирний облік. Субвенція передбачається для осіб від 16 до 35 років і старших. Загалом в області на квартирному обліку перебувають 428 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, у тому числі 18 осіб з інвалідністю.

Володарі звання “Вчитель року” отримуватимуть вдвічі вищі премії. Відповідне рішення ухвалив Кабмін. Тепер за перше місце даватимуть 60 тисяч гривень, за друге – 54 і за третє – 48 тисяч гривень. Із запланованим підвищенням мінімальної заробітної плати ці суми зростатимуть. До слова, цього навчального року переможців конкурсу визначатимуть у чотирьох номінаціях: «Основи правознавства», «Біологія», «Інформатика» та «Мистецтво (музичне мистецтво)».

«Лесині» будинки невдовзі відкриють після реставрації. У селі Колодяжне, що на Ковельщині, у розпалі ремонт білого та сірого будинків Косачів. Реконструкцію розпочали у червні цього року. На це виділили понад 11 мільйонів гривень з державного та обласного бюджетів. Наразі зробили уже 40% задуманого. Повністю завершити роботи мають до кінця цього року.

Потрійне підсилення. У баскетбольного клубу «Старий Луцьк-Університет» з`явилося відразу три новачки. Дехто вже знайомий лучанам. Очікуваннями поділилися президент і головний тренер клубу. Детальніше – Анастасія Качина.