В Україні суттєво зростуть тарифи на опалення. Вже на 70% зросла ця сума у Чернівцях, приблизно на 40% планують підвищити у Києві. Не оминуло зростання комуналки і Луцьк.

У порівнянні із минулим сезоном лучанам доведеться платити щонайменше на 30% більше. Втім. сума може бути і значно більшою. Нині у “Нафтогазі” оприлюднили дві ціни, залежно від того, який обсяг газу знадобиться. За їхніми підрахунками, впродовж останніх трьох років в середньому Луцьк використовував 53 мільйони кубів за сезон. Такий обсяг “Луцьктеплу” пропонують за ціною трохи більше 7 гривень за куб.

“Якщо підприємство виходить за ці обсяги, починають рахувати споживання за обсягом 2 – відповідно ціна більша. Це ринкова ціна, наразі вона складає близько 15 тисяч гривень. Прогнозовано, що вона перевищить і 17 тисяч гривень”, – пояснює речник підприємства Антон Безносиков.

А те що, підприємство вийде за ці обсяги, – сумнівів немає. Лише щоб задовольнити потреби населення – потрібно 59 мільйонів кубометрів. Ще 20 – на підприємства та установи. Поки у “Луцьктеплі” чекають вказівок від “Нафтогазу”, аби оприлюднити, на скільки ж таки зростуть суми у платіжках. Це стане відомо наприкінці літа.

Аби цифри у платіжках були меншими, у лучан є лише один варіант, певнять міські урядники: тепломодернізувати квартири та економити на споживанні. Втім, найболючіші для лучан платіжки в перспективі можуть стати меншими.

“Луцьктепло” і місто підписали меморандум з американським фондом USAID, за рахунок якого буде впроваджуватися нова схема теплопостачання міста Луцька. Вона включає в себе проект заміни мереж і будівництво котелень, за рахунок яких ми зможемо зменшити споживання мінімум на 40% природного газу”, – каже голова постійної комісії з питань ЖКГ Луцької міської ради Роман Бондарук.

Перші котельні планують звести впродовж 5 років. Чи не затягнеться будівництво – прогнозувати не беруться. А захмарні суми за опалення лучанам доведеться викладати вже за 2 місяці.