Луцьк продовжують позбавляти радянщини. У міськраді зібралася комісія, аби обговорити, які вулиці варто перейменувати наступними. На розгляд запропонували більше як 20 звернень небайдужих громадян. Які вулиці більше не носитимуть імперські імена – дивіться у сюжеті.

Раніше у міськраді створили спеціальну комісію, окрім того, активісти зібрали ще й громадську топонімічну групу. Спільними зусиллями вдалося домовитися про перейменування семи вулиць. Однак ще понад сотня досі в очікуванні нових назв.

«На сьогоднішнє засідання ми запланували розгляд звернень, які були в попередній період, їх дуже багато, і там знову величезні списки», – повідомив голова комісії Михайло Щур.

Зокрема до міськради надійшло понад 20 звернень від небайдужих громадян. Першою розглянули пропозицію про перейменування вулиці Грибоєдова, названої на честь російського дипломата та поета. Вона, кажуть, у переліку вже давно. Обласне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій офіційно звернулося до мерії  з пропозицією назвати вулицю іменем Героїв-рятувальників. Таку ж назву пропонує луцька топонімічна група.

У зверненнях люди також пропонують перейменувати вулицю Баранова на Добка, Щусєва – на Варшавську, Конякіна – на Героїв Маріуполя тощо. Чимало із пропозицій вже є у переліку на перейменування. Однак так швидко й одноголосно прийняти рішення не вдається.

«Ми зараз фактично маємо розглядати перейменування Баранова на вулицю Добка Олексія Дмитровича. Я дуже вибачаюсь, я, наприклад, не знаю, хто ця людина», – звучить на засіданні комісії.

«Я так зрозумів, що є прохання це питання відправити на доопрацювання і рекомендувати розглянути робочій групі», – зауважив Михайло Щур.

Цікава виходить ситуація: члени комісії з перейменування вулиць кажуть, що… не в праві вирішувати, як називатиметься та чи інша вулиця. Цим, мовляв, повинні займатися фахівці: історики, мовознавці – словом, ті експерти, які не входять до комісії. Натомість входять до ще одного створеного владою органу – робочої групи при комісії.

«Краще було б так, як ми ще два місяці тому пропонували: розширити діючу комісію, змінити ротацію її складу, наповнити тими людьми, які компетентні в тому чи іншому напрямку, що стосується дерусифікації в місті», – висловлює думку член громадської топонімічної групи Юрій Конкевич.

Втім, процес таки затягнули. Тож доведеться збирати нове засідання комісії, аби знову ж таки розглядати ті самі звернення – вже після їх розгляду робочою групою. Відтак нові назви вулиці зможуть отримати лише наприкінці літа. Проєкт рішення щодо перейменування вулиці Грибоєдова на Героїв-рятувальників – єдиний, що передадуть на сесію міськради. Депутати його розглянуть уже в липні.