Про гуманітарну допомогу, яка, замість того, щоб рятувати нужденних, стала причиною гучного конфлікту. У березні в Городищенській громаді селяни запідозрили місцевих урядників у розкраданні товару, який сільська рада отримала напередодні від волонтерів. Втім, хто ті волонтери – не зрозуміло. Та й належної документації на допомогу не було. Тепер же у громаді заявили про вантаж від Червоного Хреста.

Що ж привезли нині, кому потрібна ця допомога і чи розібралися з імовірним дерибаном скандальної гуманітарки – у сюжеті.

Мило, зубні щітки, пасти, тушонки та чимало іншого. Це залишки від майже трьох тонн гуманітарної допомоги, яку нещодавно отримала Городищенська громада від Червоного Хреста.

«Гуманітарна допомога в першу чергу була розділена між тимчасово переміщеними особами. Також гуманітарну допомогу отримали малозабезпечені верстви населення, які проживають на території громади, також діти із неблагополучних сімей – це 198 осіб», – повідомила начальниця відділу соціальної допомоги Галина Подмовська.

Нині у громаді проживає 109 переселенців. Їх кількість, кажуть, часто змінюється, бо ж одні від’їжджають, інші – приїздять. Товари не зволікаючи розділили, бо серед них було багато молока, яке швидко псується. На цей гуманітарний вантаж, запевняють, мають усі накладні, зокрема від Червоного Хреста. Фіксують і те, що кому дають. Навчив, мовляв, випадок у березні. Адже саме тоді гуманітарна допомога від невідомого волонтера стала причиною гучного конфлікту і зібрала у сільській раді десятки людей. Вони звинувачували місцевих урядників у дерибані.

Людей насторожило те, що належних документів на гуманітарний товар працівники сільради не змогли показати. Відповідно, кому конкретно роздавали речі і що з того відправили на передову – не зрозуміло. Тоді суперечка закінчилася заявою в поліцію від місцевих жителів, а працівники сільради обіцяли встановити особу волонтера.

Нині ж, кажуть посадовці, ситуація вляглася, хоч волонтера так і не знайшли.

«Того підприємця слід простиг. Ми так і не встановили хто. І поліція не змогла встановити. Приїхала людина, привезла цю гуманітарку, розвантажли, і коли прийшли до нього по документи, то він каже, що в мене ніяких документів немає. І поїхав. Відповідно працівники ради описали, що привезли. У нас також все розписано, на які старостинські округи ми віддавали, що віддавали і так далі. Просто, знаєте, то притягнуто за вуха, і тако людей очорнили незрозуміло чого. Ми поліції надали всі документи, поліція провела перевірку, і ніяких фактів протиправної діяльності з боку посадових осіб сільської ради не виявили. Відповідно навіть ніякого кримінального провадження не було», – заявив заступник голови Городищенської територіальної громади Іван Пікун.

Місцеві мешканці у своїх баченнях ситуації розходяться. Дехто каже, що допомогу і справді роздали нужденним, і, мовляв, правильно зробили.

«Давали кому тільки мали списки і по тих списках роздавали. А хто тут ту буйду здійняв? То такі хлопчики, знаєте, які ніде не роблять, здійняли ту буйду і того всього наказали. І в нас там одна така торгувала, то теж, але нічого там поганого не було», – запевняє мешканка села.

До слова, продавчиня, про яку згадувала жінка, у магазині більше не працює. Саме вона переконувала, що бачила увесь дерибан на власні очі.

Більшість коментувати ситуацію відмовляються. Щось, мовляв, чули, та чия правда не знають. Місцеві ж урядники кажуть, що висновки зробили і без належних документів приймати більше нічого не будуть.