«Холодний розум, але гаряче серце», – лучанка про доброту швейцарців. ВІДЕО
Українці за кордоном відправляють тонни гуманітарної допомоги. У Швейцарії тисячі людей долучилися до збору потрібних речей для наших співвітчизників. Перші вантажівки вже прибули в Україну. Нині лучанка Олеся Ніколайчук приїхала з-за кордону на рідну Волинь, щоб налагодити координацію тут.
За лічені дні склад розміром із футбольне поле був повністю заповнений речами. У нейтральній Швейцарії тисячі людей підтримали українців у війні з Росією.
Народилася у Луцьку, але вже другий рік Олеся Ніколайчук проживає у Швейцарії. Розповідає, якраз працювала над медійним проєктом про тамтешніх українців. Про війну ніхто й не думав.
«Почали мені йти дзвінки, що нас бомбили. Я не могла в це повірити. Зірвалася, ходила колами по будинку», – розповідає жінка.
На другий день шок минув, і Олеся почала допомагати рідній країні. Разом з однодумцями збирали гуманітарну допомогу, комунікували з посольством та українськими хабами, які приймають зібрані речі.
«Коли люди мають чим допомогти, вони дуже часто не знають, як логістично це направити і куди. Ми цією координацією і зайнялися. Слава Богу, зараз уже відповіді на основні питання є», – зазначає вона.
Жінка розповідає, що з логістикою неабияк допомогла Польща. Коробками з речами заставили все подвір’я посольства.
«Люди дуже зацікавлені. Українці теж допомагають, але основну якісно організовану допомогу роблять саме швейцарці. Тобто вони дуже швидко зорганізувалися, зразу ж зв’язалися з логістичними організаціями. Хтось дав машини, хтось дав склади, і почали це дуже організовано збирати», – каже Олеся Ніколайчук.
У першу чергу, приносили те, в чому була найбільша потреба: кровоспинні ліки, знеболююче, бинти, аптечки, медичне обладнання. На п’ятий день повідомили про нестачу інсуліну та дитячого харчування. Усе відправляли в гарячі точки для захисників та людей, які опинилися в біді.
Раніше, каже Олеся, був один загальний список, зараз вони змінюються щодня. На рідну Волинь Олеся приїхала, аби налагодити координацію тут. Адже швейцарці готові й надалі допомагати українцям.
«Коли вони зрозуміли, що у нас справді почалася війна, що нас просто розбомбили і продовжують бомбити Харків і Київ, реально почали допомагати. Вони такі, що спочатку не будуть казати, а потім робити. Вони такі, що спочатку роблять, а потім повідомляють про результати своєї роботи», – зауважує жінка.
Вона розповідає: у фінансовій столиці Цюриху раніше ніколи так відкрито не заявляли свою позицію щодо іншої країни, адже Швейцарія політично дуже нейтральна.
Крім величезної допомоги, у Швейцарії приймають людей, які через війну були вимушені поїхали з рідної домівки. Серед них багато дітей, зокрема важкохворих. У свою чергу, українці безмежно вдячні кожному, хто допомагає їм стійко протистояти агресору.
Останні публікації
- Погони без пафосу: як вибрати знаки розрізнення, які працюють на вас
- Хофітол таблетки — ефективний засіб для очищення організму
- Переваги імплантації зубів перед іншими методами
- Як правильно застосовувати серветки для прання під час догляду за делікатними тканинами
- ТОП-10 мінітракторів 2025 року: як вибрати та адаптуватися до змін клімату
- Основні критерії вибору літніх шин
- 5 причин замовити меблі з нержавійки для кафе, ресторану чи бару
- Автоматизація фермерських господарств: тренд чи необхідність?
- Сонячна станція 10 кВт: як правильно розрахувати потужність?
- Чи загрожує вам неалкогольна жирова хвороба печінки?
- Як правильно застосовувати хлористий калій на різних типах ґрунтів?
- Як ефективно проходити навчання в автошколі?
- Міжнародна освіта: ваш успішний старт
- Чому правильно обрана кухня впливає на зручність і естетику
- Як вибрати ідеальний матрац для комфортного сну
- Пальне з Європи та міні-маркет: у Шацьку відкрилася шоста заправка мережі “Паливо”
- Як правильно доглядати за міжкімнатними дверима від виробника Terminus
- Скільки років служить профнастил із полімерним покриттям?
- Як впливає колір лінз сонцезахисних окулярів на очі?
- Чому корисно оформити повне КАСКО на своє авто
- Основні критерії вибору сервісу для виведення Tether BEP20 (USDT) на картку А-Банку
- Як розширити меню кав’ярні за допомогою сиропів?
- UKR PARTS – ваш провiдник у свiтi запчастин Subaru
- Вбудовані посудомийні машини: ідеальне рішення для вашої кухні