Десятки тонн гуманітарної допомоги зі всього світу щодня перетинають українські кордони. Скільки товарів проходить через Волинську митницю та чому Львівська і далі залишається найзавантаженішою?

На західному кордоні України усі митниці працюють у посиленому режимі. Щогодини через них перенаправляють тонни допомоги, і кількість гуманітарки щодня збільшується у геометричній прогресії.

Ось що отримали українці з 3 березня тільки через волинські пункти пропуску.

«Ми уже маємо чотири з половиною тисячі тонн вантажів і 23 транспортні засоби. Це транспортні засоби підвищеної прохідності, які були подаровані як гуманітарна допомога для Збройних сил України», – розповіла 9 березня речниця Волинської митниці Валентина Черниш.

Через Львівську митницю пройшло у чотири рази більше вантажів, ніж через Волинську. Найбільше їде з Польщі, Німеччини, Чехії та Нідерландів.  Загалом від початку війни через пункти пропуску у сусідній області українці отримали 23 тисячі тонн допомоги.

«Завантаженість є, істотна, але поки що ми справляємося. Я думаю, що кому буде зручно їхати через Волинь, то вони можуть це зробити», – сказала речниця Львівської митниці Тетяна Самотий.

Саме зараз у Волинській військовій адміністрації  займаються тим, аби розвантажити Львівську митницю і щоб через Волинь проходило більше вантажів.

За словами керівника координаційного центру Волинської військової адміністрації Андрія Ярмольського, кількість перевізників, які обирають Волинь для ввозу гуманітарки, щораз більшає. Крім цього, уряд спростив перетин кордону для чоловіків віком від 18 до 60 років, які займаються перевезеннями гуманітарної допомоги чи допомоги для Збройних сил, тому зараз ця діяльність ще більш активізується.