Що робить жінок сильнішими та як протистояти насильству? Про це активістки зі всієї України, які називають себе “Жіночим десантом” говорили на спільній зустріч у Карпатах. Тут зібралися представниці різного віку та професій і майже у кожної – своя драматична історія, яка спонукала влитися до лав активісток і створювати соціальні проекти для інших.

Детальніше про це – у сюжеті 12 каналу.

Олені Баран всього 16, та вона вже визнана майстриня з карате. У цьому спорті дівчина 10 років. І тепер вона тренер із самооборони жіночого крила руху “За майбутнє” у Ківерцях. Зізнається: будучи наймолодшою, повчати значно досвідченіше жіноцтво спершу було трохи лячно.

“Кожна дівчина має особистий характер, до кожного треба знайти якийсь підхід і з кимось пожартувати, з кимось поговорити”, – розповідає дівчина про тонкощі роботи.

Старші товаришки цілковито сприймають дівчину як наставницю. Та проєкт “Жіночий десант” не лише про фізичний захист, а й про моральний. Чимало з учасниць руху про насильство у сім’ї знають не з чужих розповідей.

“Ми за кордоном створювали сім’ю, чоловік завжди мене якось принижував, навіть було фізичне насильство на очах у дитини”, – поділилася учасниця проекту з Івано-Франківська Оксана. 

Переживши цю драму та пройшовши кілька освітніх курсів з протидії насильства, активістка прагне тепер створити у своєму регіоні осередок підтримки та допомоги жінкам, які наважилися позбутися родинної тиранії.

Наталія з Івано-Франківщини теж пережила особисту драму і “Жіночий десант”, каже, допоміг знову повірити у себе. Свою місію жінка бачить у тому, аби навчити інших не терпіти тортури над собою.

Жіночий рух “За майбутнє” упродовж року об’єднав понад сотню тисяч українського жіноцтва. І усі вони прагнуть стати суспільно корисними та ефективними і допомогти у відстоюванні права та саморозвиткові іншим.