До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 15 червня.

Двоє загиблих і один важкотравмований в аварії, що трапилася удосвіта в селі Боголюби. Водій жигулів нісся на великій швидкості, та, ймовірно, не впоравшись із керуванням, увігнався у бетонну дренажну трубу. Кілька разів перевернувшись авто опинилося у кюветі. Водій та один з пасажирів померли миттєво, ще одного чоловіка рятують медики. З’ясувалося, що серед загиблих: священник Луцького свято-Покровського храму архідиякон Роман, він був за кермом, та студент Волинської духовної семінарії родом із Камінь-Каширщини.

Волинь отримає 14 нових автомобілів екстреної медичної допомоги. З них: чотири реанімобілі з обладнанням для штучної вентиляції легень, які пристосовані для довготривалого перевезення пацієнтів, і десять карет типу «В» для виїзних бригад екстреної медичної допомоги. Усі авто обладнані за останнім словом техніки. 6 одиниць спецтранспорту уже надійшли, ще 8 будуть доставлені до кінця року. Що ж до розподілу, то 3 швидких отримає Луцьк, по одній – Ковель та Нововолинськ, а також пункти, де є найбільша необхідність у заміні спецтранспорту. Попередньо це – Маневичі, Шклінь, Горохів, Устилуг, Володимир-Волинський. Також оновлення парку медичних автомобілів потребують Торчин, Олика, Цумань і Голоби.

Лучани знову масово скаржаться на нестерпний сморід. Міські очисні споруди – одне з головних, проте, не єдине джерело поширення неприємного запаху, – прокоментував ситуацію міський голова Ігор Поліщук. Проблема загострилася, оскільки зараз активно звільняють дренажні очисні системи від мулу. І роботи ці триватимуть приблизно до середини липня. Упродовж десятиліть від мулу системи звільнялися вряди-годи і у мізерних кількостях. Тоді як лише з початку цього року вже вивезли близько ста тон, що дорівнює чотирирічним обсягам. Мер також нагадав, що упродовж 50 років існування міські очисні споруди жодного разу не ремонтувалися. Луцькрада готується до масштабної їх реконструкції, на що вже отримала кредит у сумі 11 мільйонів євро у Європейському інвестиційному банку. Реновацію проводитимуть поетапно і планують завершити упродовж трьох років.

Контрафактних товарів загальною вартістю більше шестисот тисяч доларів вилучили у Луцьку співробітники ДБР, СБУ та прикордонної служби. Під час обшуку в одному зі складських приміщень виявили кілька десятків ємностей зі спиртом та більше 2 тисяч ящиків цигарок білоруського виробництва, які були ввезені на територію України під виглядом іншого вантажу, та ймовірно, під прикриттям митників. Слідство здійснюється у рамках карного провадження щодо зловживання працівниками Волинської митниці службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, а також вимагання і одержання ними хабарів.

До 17 червня включно на Волині триватимуть поліцейські навчання із залученням бійців спецпідрозділів, використанням зброї і спецзасобів, – інформують правоохоронці. Відпрацьовуватимуть дії усіх підрозділів поліції під час спеціальних операцій. Тренування проходитимуть в умовах, максимально наближених до реальних. Тому можливе обмеження дорожнього руху, зупинка транспорту та перевірка документів. Правоохоронці просять волинян поставитися з розумінням до ймовірних незручностей та обмежень, які виникатимуть під час проведення тренувань.

Що робить жінок сильнішими та як протистояти насильству? Про це активістки зі всієї України, які називають себе “Жіночим десантом” говорили на спільній зустріч у Карпатах. Тут зібралися представниці різного віку та професій і майже у кожної – своя драматична історія, яка спонукала влитися до лав активісток і створювати соціальні проєкти для інших. Історії і плани слухала Ангеліна Гущина

Дві сотні кілометрів – наосліп. Незрячі вирушать у велоподорож по Волині. Луцьк став стартовим майданчиком для учасників акції “Бачу. Можу. Допоможу”. Вже 7 рік поспіль незрячі люди із різних областей подорожують Україною – на двомісних велосипедах. Цьогоріч 18 учасників подолають маршрут від обласного центру до Шацьких озер. Як стартували – бачила Ольга Матвєєва.

Підкорити одночасно дві стихії – вітер і воду. Кайтсерфинг – відносно новий вид спорту – вже практикують і волиняни. Триматися на воді і водночас керувати кайтом, тобто повітряним змієм, спортсмени вчаться на хвилях Світязя. Професіонали запевняють: кращого місця для цього не знайти. Скільки вартує таке хобі, і як довго доведеться вчитися – дізнавалася наша Ольга Матвєєва.