Замість ковбаси «Московської» – «Бандерівська», а замість сиру «Російського» – «Класичний». Поки українські бренди відмовляються від будь-якого натяку у своїх товарах на країну-агресора, в нас і досі можна купити російські продукти. Щоправда, російські бренди, прикидаються іноземними.

«Наша позиція проста: усе, що має хоч найменший російський натяк чи асоціацію, не повинно мати місця на нашій землі», – пояснила комунікаційниця «Дмитрук-Фудз» Катерина Пекна.

А поки вітчизняні виробники активно працюють над тим, аби замінити навіть назви продуктів, в Україні і далі продаються російські товари, хоча прикриваються іноземними.

Наприкад, популярні чаї Greenfield, TESS, кави JARDIN та «Жокей» під контролем компанії, яка належить санкт-петербурзькому виробнику. І таких товарів немало.

«Є категорії важкі, з якими буде доволі складно. Більше 90% цигарок, які є на території України, російські. Що буде із заводами, виробництвами, які були викуплені в Україні, – «Моршинська», «Трускавецька», – я не знаю, як держава врегулює це питання», – розповіла керівниця проєкту «Не купуй російське» Катерина Чепура.

Поки ж в Україні продаються десятки продуктів, які або повністю виготовляються на російських заводах, або на тих, де російський власник чи де частина деталей російські. Ось тільки деякі з відомих: «Слов’яночка», «Чудо», «Агуша», «Балтика», торгові марки «Чиста лінія», «Бархатні ручки», «Сто рецептів краси», «Маленька фея»… І потрапити на український ринок таким компаніям легко.

«Зараз у нас дуже багато прецедентів, які пов’язані з тим, що Росії фактично достатньо винайняти офіс 2х2 метри в Європі, Україні, посадити туди дівчинку з телефоном, і це дасть можливість отримати штрих-код тієї країни, де вона це зробить, і відповідна ідентифікація цього товару максимально ускладниться», – стверджує Катерина Чепурна.

Нині експерти впевнені, що стосовно всього російського повинна бути активна державна позиція, але зараз на часі – перемога. З тим, що продає агресор повинні ми боротись на своєму, споживчому фронті.

Аби ж не помилитися, радимо купувати місцеві продукти.