У Чехії під час церемонії інавгурації президента Мілоша Земана – група депутатів парламенту демонстративно вийшла з зали. Так вони виявили протест проти нападу переобраного очільника країни на Чеське телебачення і деяких журналістів.
Після складення присяги в Владиславському залі Празького граду Земан розкритикував Чеське телебачення за нібито прихильність до опозиційної партії «TOП найн». Крім того, Мілош накинувся й на репортерів кількох приватних засобів масової інформації. У відповідь – залу залишила група депутатів обох палат парламенту республіки від «TОП найн» і ще двох правих партій, що теж перебувають в опозиції. Чеське телебачення й розкритиковані Земаном ЗМІ відкинули його звинувачення в маніпуляції громадськістю і засудили його напади в свій бік.

Мілош Земан – нещодавно переобраний на другий термін – відомий своїми популістськими заявами. Які викликають у чеської інтелігенції критичні настрої. Також його критикують за проросійську позицію і прихильність до Володимира Путіна. Сам Земан не раз закликав до зняття санкцій ЄС, запроваджених щодо Росії через агресію проти України, і анексію Криму. Але в Чеській республіці повноваження президента досить обмежені – він не має прямого впливу на зовнішню політику.