Нагородили лауреатів премії шевченка. Президент України вручив цьогорічні відзнаки у декількох категоріях. В категорії “Література” перемогу отримала письменниця, поетка та художниця Емма Андієвська за книги «Міста-валети», «Бездзигарний час», «Шухлядні краєвиди», «Маратонський біг» і «Щодення: перископи». В публіцистиці переміг Сергій Плохій за «Браму Європи». Він професор української історії та директор Українського наукового інституту у Гарварді. За музичне мистецтво лауреатом стала Вікторія Польова, композиторка хорової симфонії на канонічні тексти «Світлі піснеспіви». У візуальному мистецтві переміг проект “Загублений рай” Павла Макова, художника і члена Королівського товариства живописців та графіків Великої Британії. Володимир Тихий, Ярослав Пілунський, Сергій Стеценко та Юрій Грузінов стали лауреатами за кіномистецтво в циклі історико-документальних фільмів, присвячених Революції Гідності.
Список лауреатів відправили на підпис Президенту ще у лютому. Також під час вручення Петро Порошенко оголосив про початок десятирічної програми зміцнення державного статусу української мови.
Окрім того, після нагородження учасники разом з Президентом висловили свою підтримку українському режисеру Олегу Сенцову, який перебуває в полоні Кремля.