У Луцьку розпочався тиждень інклюзивних баскетбольних поєдинків.

Про це йдеться в сюжеті 12 каналу.

Ще вчора баскетболісти клубу “Старий Луцьк університет” боролися за перемогу з Івано-Франківською “Говерлою”, а вже сьогодні у них новий поєдинок. Грають вони із спортсменами із спеціальними освітніми потребами. Такі матчі триватимуть впродовж тижня.

“В Україні розпочинається Європейський баскетбольний тиждень спеціальної олімпіади. Вперше в Луцьку стартує інклюзивний баскетбольний турнір із спортсменами спеціальної олімпіади України і БК “Старий Луцьк-Університет”. Ми дуже раді, тому що це можливість для спортсменів спеціальної олімпіади брати участь в різноманітних змаганнях і виходити з дому, бути спортсменами”, – розповіла директорка відокремленого підрозділу Спеціальної олімпіади України у Волинській області Катерина Свіщева.

Тренування відбуваються в рамках підготовки до спеціальної олімпіади. Участь в ній зголосились взяти спортсмени із 14-ти областей України, втім, цього разу через пандемію змагання скасували. Тож волиняни гратимуть лише із професіоналами із баскетбольного клубу “Старий Луцьк-Університет”.

Гравці БК “Старий Луцьк-Університет” кажуть, що у суперників – хороший рівень, а вони допоможуть спортсменам його вдосконалити.

“Вони приходять на наші ігри, і, я думаю, що цим вони дивляться, як правильно і кидати м’яч, і якісь певні елементи майстерності виконувати, а в іграх з нами і в тренуваннях з нами, вони вдосконалюють цю майстерність. І разом з їхнім тренером будемо співпрацювати з їхньою командою в майбутньому, і будем їм всіляко допомагати”, – розповів гравець БК “Старий луцьк Університет” Максим Дейна.

Сьогоднішнє тренування розпочалось із розминки.

“Деякі гравці розуміють специфіку, дають такі вправи на рівновагу, на координацію. Звичайно, сама гра баскетбол передбачає саме розвиток цих якостей, і, я думаю, що це як мінімум принесе користь і цим дітям, і цим людям”, – зазначив тренер БК “Старий Луцьк Університет” Дмитро Чайковський.

Фізкультурний факультет ВНУ імені Лесі Українки взяв під опіку учасників олімпіади, адже, розповідають, крім фізичного розвитку, важливу роль відіграє і соціалізація.

“Зараз дуже важливо це розвиток інклюзивного середовища в нашому університеті. Саме тому виникла така ідея такого гарного товариського матчу, і, я думаю, це дасть хороший поштовх розвитку інваспорту в нашому університеті”, – розповідає ректор ВНУ Анатолій Цьось.

І хоча зараз триває тиждень баскетболу, це – не єдиний напрямок спеціальної олімпіади. Тож у виші розповідають: допомагають і у інших видах спорту.

“Ми граємо з ними і в баскетбол, і в флорбол, тобто комплексно підходимо у спортивній підготовці. В нас є для цього обладнання, в нас є для цього спеціалісти, а саме основне – в нас є для цього бажання”, – повідомив декан факультету фізичної культури, спорту та здоров’я ВНУ Василь Пантік.

Усі учасники тренування кажуть: що окрім користі для фізичного здоров’я, це ще й позитивні емоції.

Фото Поліни БЕРЕЗЮК