Нестабільність українських електромереж призвела до суттєвого підвищення попиту на альтернативні джерела енергії. Якщо ви теж замислюєтеся про автономне електропостачання, тоді слід одразу підібрати інвертор для сонячних панелей правильного типу, який буде перетворювати постійний струм у змінний. Перетворювач дасть змогу безпечно використовувати одержувану електроенергію для живлення побутової техніки та промислового обладнання, захистить прилади від поломки.

Який тип інвертора для сонячних панелей краще: автономний або гібридний

Для початку рекомендуємо визначити відповідний вид перетворювача: онлайн, офлайн або гібрид. Мережеві моделі після перетворення подають струм в електромережу, тобто дають змогу продавати надлишкову енергію. Вони не можуть працювати при відключенні світла, відповідно, не підходять для організації повністю незалежного електропостачання.

Інвертор сонячний автономний призначений для забезпечення електроенергією об’єктів, які не підключені до основної мережі. Якщо ви не плануєте продавати енергію, тоді офлайн модель є ідеальним варіантом для повністю незалежного постачання будинку електрикою. Таке рішення часто вибирають жителі віддалених та ізольованих районів.

Гібридний тип — це комбінований варіант інвертора для сонячних панелей, здатний працювати і з мережею, і автономно. Він підходить для широкого спектра застосувань, включно з організацією повністю автономного електропостачання, резервного живлення на побутових і комерційних об’єктах. А при великих обсягах електроенергії, одну частину можна продавати державі, а іншу — використовувати для незалежного живлення домашніх електроприладів.

Які ключові характеристики варто враховувати підбираючи автономні сонячні інвертори та інші типи

Знання особливостей кожного типу перетворювача спрощує пошуки. Однак вибрати ідеальний пристрій можна тільки при комплексному підході, тобто знадобиться враховувати інші параметри. Для цього в інтернет-магазині Voltmarket під кожну модель створено окрему сторінку з докладним описом і всіма важливими характеристиками.

Автономні сонячні інвертори - ключові характеристики

Коли вибираєте інвертор сонячний автономний на сайті https://voltmarket.ua/, враховуйте такі параметри:

  1. потужність — повинна відповідати загальній потужності панелей, що підключаються. Для отримання оптимального значення підсумуйте значення і додайте 20% запасу на випадок пікових навантажень;
  2. захист — від перенапруги, короткого замикання, перевантаження. Плюс багато моделей мають додаткові захисні методи: враховуйте їхню доцільність, адже що більше функцій, то вища ціна;
  3. ефективність — визначає втрати під час перетворення. Постарайтеся купити сонячний інвертор з ККД 95-98%, адже так втрати становитимуть лише 5-2% відповідно;
  4. МРРТ — вбудований контролер для моніторингу точок максимальної потужності фотоелектричних модулів. Перетворювачі з кількома MPPT ефективніше працюють із панелями, які розміщені в різних напрямках;
  5. вихідний сигнал — найстабільніше та найякісніше живлення забезпечують моделі з чистою синусоїдою.

Якщо хочете придбати кращий інвертор сонячний автономний або гібридний, приділіть час вивченню доступних моделей. В інтернет-магазині Voltmarket для цього створено всі умови: каталог доступний цілодобово, немає черг, а інформація про товар представлена на одній сторінці. Якщо ж знадобиться допомога, скористайтеся безкоштовною консультацією: натисніть на іконку телефону і введіть номер, після чого консультанти оперативно вам зателефонують і дадуть відповідь на питання!

Автор: Куртов Сергій Володимирович (Voltmarket).