Історик і екскурсовод Андрій Павляшик вважає предмет «Луцькознавство» потрібним для школярів обласного центру Волині, адже він сприяв би патріотичному вихованню та руйнував би комплекс меншовартості.

Про це Андрій Павляшик розповів 1 лютого на 12 каналі програмі «По дорозі».

«Історія Луцька і Волині – це те, що потрібно розкривати, відкривати і подавати дітям. Хочу вірити, що під якоюсь назвою цей предмет та буде втілено. Я писав на цю тему різні статті у різній формі. Ми спілкувалися з колегами з відділу туризму, які цим проєктом займаються. І я чекаю, що це все буде реалізовано. Зі свого боку буду робити максимум», – запевнив історик.

На його думку, інформацію, яку потрібно донести, варто подати у популярній формі, щоб школярі легко її сприймали.

«Тому що одна справа, коли ти розкажеш про особливості національно-визвольної боротьби 17 ст., а інша – коли ти скажеш «одні хлопці рубалися з іншими». Щоб було зрозуміло. Я знаю, що це часто викликає осуд в науковців. Але я говорю не як науковець, а як фанат історії і туризму. Популяризація має бути легкою і цікавою. Як краще сказати: «Шльоцик князь Вітовт» чи «великий князь Вітовт?» – наводить приклад Андрій Павляшик.

Він вважає, що такий предмет потрібно викладати у школі, а також у формі екскурсій. Найкраще – у 7-8 класі.

«Два уроки треба зробити у класі, щоб розповісти, а на третій урок завести дітей на екскурсію, щоб не встигло вивітритися з голови. Загалом це курс на один рік. 30-35 уроків з головою вистачить, щоб донести до дітей цю інформацію.

Якщо воно піде на ура, я б навіть зробив якесь умовне опитування: подобається чи не подобається, що б ви ще хотіли, чи хочете тік-ток-канал від князя Любарта», – міркує історик.

Каже, треба збиратися вчителям, науковцям, екскурсоводам, музейникам і обговорювати, як цей предмет викладати.

«Тому що напише одна людина текст, а інша скаже, що вона не може це подати, бо воно непрофесійне чи важке для сприйняття», – пояснює Андрій Павляшик.

Він запевняє, що предмет «Луцькознавство» – це елемент правильного патріотичного виховання.

«Людина виростає в Луцьку з думкою про те, що у її місті відбувалися крутяцькі загальноєвропейські події, сюди приїжджали імператори, тут відбувалися грандіозні битви, і вона сприймає своє місто і свою землю не як щось провінційне на околиці держави, а як центр загальноєвропейського процесу. І коли пізніше вона приїжджає в іншу країну, без будь-якого комплексу меншовартості, про який ми часто чуємо, спілкується з іншими. І на таку людину вже дуже важко повпливати якоюсь пропагандою», – впевнений Андрій Павляшик.

Нагадаємо, ідею викладати «Луцькознавство» у школах міста висловили наприкінці 2020 року в управлінні туризму та промоції міста.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Історик розповів, як можна «розкрутити» туристичну привабливість Ковеля. ВІДЕО