Щоб не нудьгувати вдома під час вимушеного карантину через коронавірус, є хороший спосіб збагатити духовний й культурний світ. З розвитком сучасних технологій можна відвідати найвідоміші музеї світу, сидячи на дивані.

Google Arts & Culture об’єдналася з більш ніж 500 музеями та галереями по всьому світу, щоб дати змогу всім, не виходячи з дому, побачити експонати деяких найвідоміших музеїв, пише ukraineisnow.com.

Колекція мистецтв і культури Google включає Британський музей у Лондоні, Музей Ван Гога в Амстердамі, Гуггенхайм у Нью-Йорку та сотні інших місць, де можна отримати знання про мистецтво, історію та науку. Ця колекція корисна для учнів, які шукають способи не відстати від програми навчання, поки школи закриті.

Зокрема, онлайн-екскурсії пропонують такі музеї:

1. Британський музей, Лондон

Цей знаменний музей, розташований у самому серці Лондона, дозволяє віртуальним відвідувачам оглядати Великий двір та відкрити стародавній камінь розетки та єгипетські мумії. Ви також можете знайти сотні артефактів у віртуальній екскурсії музею.

2. Музей Гуггенхайма, Нью-Йорк

Функція перегляду вулиць Google street view дозволяє відвідувачам пройти по знаменитих гвинтових сходах Гуггенхайма, не виходячи з дому. Тут можна побачити неймовірні витвори мистецтва імпресіоністичної, постімпресіоністичної, модерної та сучасної епох.

3. Національна галерея мистецтв, Вашингтон, D.C.

Цей відомий американський музей мистецтв має дві онлайн-експозиції через Google. Перша — це експонат американської моди 1740-1895 рр., яка включає багато рендерингу одягу з колоніальної та революційної епохи. Друга — це колекція творів голландського художника бароко Йоганнеса Вермеера.

4. Musée d’Orsay, Париж

Ви можете віртуально пройтись через цю популярну галерею, де розміщені десятки відомих робіт французьких художників, які працювали та жили між 1848 та 1914 роками. Перегляньте твори мистецтв МонеСезанна та Гогена.

5. National Museum of Modern and Contemporary Art, Сеул

До одного з найпопулярніших музеїв Кореї можна дістатися з будь-якої точки світу. Віртуальний тур Google перенесе вас через шість поверхів сучасного мистецтва з Кореї та по всьому світу.

6. Пергамський музей, Берлін

Пергам, як один з найбільших музеїв Німеччини, може запропонувати багато, навіть якщо ви там фізично не можете бути. У цьому історичному музеї є безліч старовинних артефактів, включаючи Вавилонські ворота Іштар і, звичайно, Пергамський вівтар.

7. Rijksmuseum, Амстердам

Дослідіть майстерні роботи з голландського Золотого століття, включаючи роботи Вермеера та Рембрандта. Google пропонує екскурсію цим знаковим музеєм з видом на вулицю, так що ви можете відчувати, ніби ви насправді блукаєте його залами

8. Музей Ван Гога, Амстердам

Кожен, хто є шанувальником цього трагічного, геніального живописця, може побачити його твори зблизька (або, майже зблизька), практично відвідавши цей музей — найбільшу колекцію творів Вінсента Ван Гога, що включає понад 200 картин, 500 малюнків і більше 750 особистих листів.

9. Музей Дж. Пола Гетті, Лос-Анджелес

Європейські твори мистецтва ще з 8 століття можна знайти в цьому художньому музеї Каліфорнії. Огляньте вуличну екскурсію, щоб відкрити величезну колекцію картин, малюнків, скульптур, рукописів та фотографій.

10. Галерея Уффізі, Флоренція

Ця менш відома галерея містить колекцію мистецтв однієї з найвідоміших сімей Флоренції, de’Medicis. Будинок був спроектований Джорджіо Вазарі в 1560 році спеціально для Козимо I де Медічі, але кожен бажаючий може побродити його залами з будь-якої точки світу.

11. MASP, Сан-Паулу

Музей де Арте-де-Сан-Паулу — це неприбутковий і перший сучасний музей Бразилії. Роботи у цій віртуальній екскурсії, розміщені на чітких кадрах perspex, справляють враження, наче твори витають у повітрі.

12. Національний музей антропології, Мехіко

Побудований у 1964 році, цей музей присвячений археології та історії доіспанської спадщини Мексики. Представлені 23 експозиції, заповнені старовинними артефактами, в тому числі деякі з цивілізації майя.

Щоб переглянути більше колекцій музеїв Google Art & Culture, відвідайте веб-сайт колекції. Також в Google є тисячі музейних переглядів вулиць. Google Arts and Culture також має Інтернет-досвід для вивчення відомих пам’яток історичної та культурної спадщини.