Волинські храми Української православної церкви, Православної церкви України та УГКЦ не зачинятимуться у зв’язку із карантином.

Про це розповіли представники релігійних громад, – пише Суспільне.

Свято-Троїцький кафедральний собор Луцька

Прес-секретар Волинської єпархії Православної церкви України Віталій Собко розповів: Православна церква України проводить онлайн-трансляції богослужінь. Каже: так робитимуть і у Свято-Троїцькому кафедральному соборі:

“Зараз наша церква розглядає і розробляє механізми, за рахунок чого ми зможемо це робити, щоб не порушувати всіх тих карантинних заходів, які впровадились у нашій країні.Церква розуміє і небезпеку і що важливо зараз максимально уважно поставитись до усіх рекомендацій, які дають лікарі”.

Українська греко-католицька церква

У храмі Української греко-католицької церкви на вході — засоби захисту. Отець Роман Бегей Української греко-католицької церкви розповів: люди стали обізнанішими, стараються не обійматися один з одним, поменшало рукостискань.

Отець Роман Бегей УГКЦ: “Наші храми працюватимуть у звичному режимі. Ми просили старших людей і дітей, тих, хто почуває себе хворими чи має якісь симптоми, щоб залишалися вдома. Хто не міг би, чи не хотів би, чи має забагато страху щодо хвороби, щоб прийти у храм – трансляція богослужінь по онлайн із собору Воскресіння з Києва”.

Покровський храм у Луцьку

Прес-секретар Волинської єпархії Української православної церкви протоієрей Віктор Аніпко розповів: тут миють підлогу, ручки дверей дезинфікують:

“Є розпорядження священного синоду, ми не закриваємо церкву. Якщо людей не буде, то церква буде закрита. Якщо у людини є якийсь сумнів, чи вона ризикує, коли підходить до ікони, то краще цього не робити”.

Щодо майбутніх богослужінь у волинських храмах — поки нічого не відомо, усе може змінитися за кілька днів, розповіли представники різних конфесій області.