З 1 травня наступного року споживачам доведеться платити не за кубометри, а за кіловати на годину. Вартість блакитного палива залежатиме не від обсягу спожитого блакитного палива, а від його якості. 

Як нововведення вплине на платіжки – дивіться у сюжеті 12 каналу

Нові правила обліку використаного газу і його вартості вже підготували у Верховній Раді України. З першого травня наступного року споживання блакитного палива рахуватимуть як електроенергію: в кіловатах на годину, а не в кубічних метрах .

Це означає, що споживач буде платити не за обсяг спожитого газу, а за кількість отриманої енергії”, – каже речниця ТОВ “Волиньгаз Збут” Ірина Юзва.

В платіжках з’явиться новий показник – обсяг спожитої теплової енергії в перерахунку на кіловат-години. Але показники лічильника споживачі передаватимуть без змін.

Волиньгаз приймає показники в кубометрах. Відповідає за перерахунок їх у кіловат/годину. Це буде здійснюватися за формулою, яку затвердить НКРЕКП, і вже в особистому кабінеті буде видно, скільки використано кіловат газу”, – каже Ірина Юзва. 

Від цієї цифри і залежатиме ціна. Чим більше теплової енергії виділяє кубометр газу, тим він кращий. Якість блакитного палива, яке отримують споживачі, періодично визначатимуть фахівці “Волиньгазу” і вказуватимуть у платіжках.

Новий облік блакитного палива, кажуть газовики, відповідає європейським стандартам. Однак до нововведення ставляться з підозрами.

Нововведення вступає в дію від 1 травня 2022 року. Впродовж перехідного періоду газ обліковуватимуть і в кубах, і в енергоодиницях. А з травня 2023 року споживачів чекатиме ще низка змін. Не виключають, що у домівках доведеться встановити індивідуальні теплові лічильники. Їх вартість сягає 30-ти тисяч гривень.