Вже четвертий рік поспіль група рибалок-любителів випускають у річку мальок. Адже нині, кажуть, розвелося чимало браконьєрів, та й через екологічні фактори риби значно меншає. Тож волиняни взялися самотужки збільшувати популяцію.

350 кілограмів щуки і 600 коропа: волинські рибалки-любителі випустили у Стир майже тонну риби задля поповнення її популяції у водах річки.

Дуже важливо допомагати річці самовідновлюватись, дуже важливо поповнювати запас риби в річці, тому що в нас є дуже багато недобросовісних рибалок, є екологічні фактори”, – каже рибалка Любомир Третяк.

Гроші для цього волинські рибалки збирають власними силами упродовж року. Цьогоріч у підсумку вийшло 63 тисячі гривень.

Зарибнювали річку під пильним наглядом рибоохорони. Вони пояснюють – це робиться восени, адже саме в цю пору більше шансів, що риба таки приживеться. Адже у холодній воді мальок швидше рухається, та й паразитів нині менше. Окрім того, кажуть, ініціатива волинських рибалок має чимало позитивних результатів.

Учасники акції закликають лучан бути свідомими та не виловлювати тільки но запущений мальок, адже близько тижня риба плаватиме на тому ж місці. Також пропонують долучатися до акції наступного року.