Колківській республіці – 76. Навесні 1943 року Волинь була у глибокому тилу окупантів. Саме тоді відбулася атака загону українських повстанців на містечко Колки. Нацистський гарнізон зі значними втратами був змушений залишити селище, до якого вступив упівський загін на чолі з Миколою Костенюком – на псевдо «Олег». Саме з цього часу і починається історія українського державного творення на території Волині, який незабаром назвуть Колківською республікою.

Сотні людей були на урочистостях, присвячених річниці утворення Колківської республіки. До пам’ятного знаку «Борцям за волю України» та стенду пам’яті загиблим героям-землякам, учасникам АТО та Небесної Сотні поклали квіти. А ще привітали з вісімдесятиріччям почесного голову Братства ветеранів ОУН і УПА Василя Кушніра. Учасники заходу були вражені та зворушені, як Марія Ткачук виконала – вІрш Зиновія Сердюка.

Марія Ткачук, станична Братства ОУН-УПА Волинського краю імені Клима Савури. У 18 років за проукраїнські переконання її відправили на каторгу.

За активну громадську діяльність, відданість ідеалам свободи і демократії та до річниці створення Колківської республіки, голова облдержадімінстрації відзначив членів Братства ветеранів ОУН-УПА Волинського краю та громадської організації «Волинське обласне ветеранське товариство політичних в’язнів і репресованих”.

Хвилиною мовчання вшанували всіх, хто загинув за волю та незалежність України. Митрополит Луцький і Волинський Михаїл відправив панахиду.