Відомий український історик Ярослав Грицак вважає, що війна між Росією та Україною може тривати дуже довго і стати війною на виснаження. Також він розповів про імовірні сценарії її закінчення.

Про це він сказав у програмі «Актуально» на 12 каналі 17 березня.

«Ця війна може тривати дуже довго, тому що ані росіяни, ані ми не маємо ресурсів для наступу. У Росії вичерпуються ресурси для наступу, а в нас ще немає таких ресурсів. А це означає, що за якийсь час ця війна прийде в позиційну, майже в окопну. Щось таке, як було з «ДНР-ЛНР», але це буде ширше, на всій території України. І виграє той, хто більше буде мати ресурсів. Це буде війна на затягування, на виснаження», – розповів історик.

Що ж до конкретних часових рамок, то він каже, що це щонайменше 2-3 місяці. І додає: звичайно, якщо в Росії щось не станеться швидше – зміщення Путіна чи революція.

А 3 місяці тому, стверджує Ярослав Грицак, бо це той час, після якого Росія почне реально відчувати санкції.

«Який характер перемоги буде – ми зараз не можемо сказати. В ідеальному плані це зміна режиму в Росії взагалі і дерусифікація Росії. Так, як була денацифікація гітлерівської Німеччини. Це максимальний план. Середній план – це відновлення кордонів 2014 року. Це, напевно, досяжний план. А проміжний план – це якесь перемир’я. Можливо, на тих лініях фронту, які є зараз, з тимчасовою втратою територій. Десь у цих рамках – між мінімальним і максимальним планом – будемо рухатися», – зазначив історик.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: «З’явиться нова Європа. Можливо, до Уралу. Але точно з Україною», – відомий історик

Довідково

Ярослав Грицак – український науковець, історик і публіцист.

Доктор історичних наук, професор Українського Католицького Університету. Директор Інституту історичних досліджень Львівського національного університету ім. І.Франка, гість-професор (1996-2009) Центральноєвропейського університету у Будапешті, перший віце-президент (1999-2005) Міжнародної асоціації україністів.

Головний редактор наукового річника «Україна модерна», член редакційної колегії часописів «Ab Imperio», «Judaica Ukrainica», «Критика», «Slavic Review», член наглядової ради журналу «Harvard Ukrainian Studies». Почесний професор НаУКМА.

Викладач курсів «Історія України» та «Великі книги» в Українській академії лідерства й онлайн-курсу «Вибрані питання європейської історії» на платформі Prometheus.

Має понад 500 наукових публікацій на історичну тематику. Відомий також своїми публіцистичними творами.