Пенсіонери, у яких пенсія не досягає 5 тисяч гривень, у квітні отримають одноразову виплату в розмірі 1 тисячі гривень.

Про це повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна під час брифінгу,  – пише УНІАН.

“З квітня буде здійснено одноразову виплату по 1000 грн пенсіонерам, у яких пенсія не досягає 5 тисяч гривень. Таких пенсіонерів у нас понад 10 млн. Таку ж виплату отримають понад 400 тисяч одержувачів соціальної допомоги. Це особи, які мають інвалідність з дитинства, це діти з інвалідністю та одержувачі соціальних пенсій”, – сказала Лазебна.

Також міністр повідомила, що в травні уряд проведе індексацію трудових пенсій. Розмір індексації становитиме 11%.

“Друга наша ініціатива – з травня ми проведемо індексацію трудових пенсій на 11%. Після індексації гарантоване підвищення отримають 7 мільйонів пенсіонерів”, – зазначила міністр.

Крім того, Лазебна розповіла про введення з травня доплати в розмірі 500 гривень до пенсії для 1,5 мільйона пенсіонерів, які досягли 80 років.

“Також з травня ми встановлюємо доплату до пенсії півтора мільйонам пенсіонерів, яким виповнилося 80 і більше років. Це буде щомісячна надбавка до пенсії у розмірі 500 гривень. Я хочу зазначити, що й 1 тисяча гривень, і індексацію Пенсійний фонд проводить автоматично, тому нікому нікуди не потрібно звертатися”, – підкреслила міністр соцполітики.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що Кабінет міністрів України з 1 квітня буде готовий виплатити 1 тисячу гривень пенсіонерам, у яких пенсія менш як 5 тисяч гривень, а з 1 травня буде проведена індексація пенсій, для чого буде виділено додатково 10 мільярдів гривень.