Збірку творів за результатами першої літературної резиденції «Місто натхнення» у Луцьку планують видати восени.

Про це розповіла начальниця управління туризму та промоції міста Катерина Теліпська у програмі «По дорозі» 29 червня на 12 каналі.

«Звісно, будемо відштовхуватися від того, як спрацюють самі автори. Але попередньо ми були налаштовані, що це буде осінь – вересень, можливо, жовтень. Ідеально було би до Дня міста, але важко прогнозувати. Не хочеться стояти над кимось із нагайкою», – зазначила посадовиця.
За її словами, поки книжка побачить світ, потрібно виконати ще багато роботи.

«Перше це треба написати, друге – треба цю книгу створити. Це ж і верстка, коректура, редактура, друк, тобто процес не такий швидкий. Головне – щоб місто залишило якісь враження, дало поштовх для роздумів, на щось надихнуло», – додала вона.

Довідково:

У Луцьку у травня розпочалася перша літературна резиденція «Місто натхнення». Захід ініціювали управління туризму та промоції міста Луцької міської ради спільно з творчою агенцією «Баляндраси» з міста Києва. Він приурочений 150-й річниці від дня народження Лесі Українки.
Першими резидентами стали топові українські письменники: Оксана Забужко, Катерина Калитко, Мирослав Лаюк, Макс Кідрук, Любко Дереш.

Остання резидентка Оксана Забужко перебуватиме у Луцьку з 1 липня.

Метою резиденції є популяризація Луцька та його міських просторів як мистецького осередку, а також міста європейського культурного контексту.

Результатом першої резиденції стане збірка творів (оповідань, есе, новел), створених резидентами в межах резиденції та під її впливом.

Партнери проєкту: програмна директорка Litosvita Світлана Привалова, менеджерка культурних індустрій Ірина Плехова, менеджерка книжкових проєктів Юлія Лактіонова, видавництво «Комора», а також партнер-меценат міжнародна рекрутингова компанія Jobian.