Цього тижня на американському кінофестивалі незалежного кіно Санденс презентували фільм «Смерть Сталіна».

Британський режисер-сатирик Армандо Іануччі – вважає стрічку смішною, але правдивою. Команда вивчала архіви та розмовляла з істориками, деякі актори безпосередньо спілкувались із жертвами режиму совєтського диктатора.

«Ми з повагою ставимося до історії радянського союзу і до того, що відбувалося у п’ятдесяті роки. У стрічці це видно» – Армандо Іануччі, режисер стрічки «Смерть Сталіна»

Російські критики назвали маршала Жукова у фільмі – недолюдком. Актор, що зіграв роль совєтського полководця каже, що не здивований такою реакцію. Але набагато більше його хвилює думка знайомого, родина якого постраждала від Сталіна і пережила заслання.

«Вони з нетерпінням чекають фільм, тому що кажуть єдине, що тоді їх рятувало – це сміх. У період терору люди поширювали анекдоти про Сталіна, аби зберегти відчуття власної гідності» – Джейсон Айзек, актор.

Нова зірка світового кіноматографу Андреа Райзборо у стрічці «Смерть Сталіна» зіграла дочку совєтського лідера Світлану Алілуєву, або ж Лану Пітерс.

«Просто неймовірно якою стійкою та кмітливою вона була. Навіть не уявляю, що відбувалося в душі людини батько якої – Сталін. Мабуть це була для мене найскладніше частина – намагатись показати її почуття» – Андреа Райзборо, акторка.
За словами акторки вона у своїй грі орієнтувалася на розповіді із книжки канадської письменниці Розмарі Салліван про Лану Пітерс.

Режисер стрічки каже, що негативне ставлення до комедії можливе тільки зі сторони нинішніх членів комуністичної партії.

«Я зняв цей фільм, тому що спостерігав за нинішніми політиками. І не лише Путіним, але й Трампом, Ердоганом, і навіть раніше за Берлусконі в Італії. Це сильні лідери які не можуть без влади, повної влади» – Армандо Іануччі, режисер стрічки «Смерть Сталіна»

Росія заборонила показ. На думку Кремля фільм погано знятий та ідеологічно спрямований проти росіян. Незважаючи на заборону стрічку все ж показали в Москві в кінотеатрі «Піонер»