Перейменування вулиць та очищення від радянських символів. За декомунізацію беруться й у місті залізничників. Зокрема на Меморіалі слави вже заклеїли деякі написи та знаки. Тепер мудрують, як правильно їх демонтувати.

Що ще робитимуть у цьому напрямку – у сюжеті.

«По-перше, це пам’ятка архітектури, по-друге, ті елементи розміщені на бронзі, тому не так просто їх збити. Тимчасово вони прикриті, але в перспективі ми будемо думати, як правильно і естетично все це зробити», – каже міський голова Ігор Чайка.

Також очистити від радянщини планують вулиці. Зокрема їх назви. У цілому у громаді більше як шістсот вулиць та провулків, тож спершу місцеві урядники хочуть чітко визначити, скільки з них носитимуть інше ім’я.

«У місті діє спеціальна топонімічна комісія, яка робить реєстр цих вулиць і буде вивчати, які з них потрібно перейменовувати у зв’язку з агресією Росії», – розповідає мер.

Опісля проведуть і громадські слухання. Не почувши думки ковельчан, кажуть, змінювати нічого не будуть. Самі ж місцеві мешканці про перейменування вулиць кажуть різне.

«Зараз історія перевернулась зовсім по-другому. Так, як я людина радянська, але в нас вільна Україна і повинно все бути українське. І вулиці я думаю тоже так само».

«Не треба радянське, не треба, хай українські краще будуть і всьо».

«Я вважаю, що це правильно такі вулиці перейменовувати. В нас є багато своїх прізвищ,імен, які достойні, щоб лунали з вуст людей».

Та радикальні не всі. Дехто міркує: «Якщо ці вулиці несуть щось культурне, як вулиця Пушкіна, Толстого – це треба лишити, а якщо це Чапаєва, то треба змінювати, звичайно».

Окрім того, ковельчани розірвуть партнерські взаємини з білоруським містом Пінськ і в подальшому працюватимуть над новими угодами з містами, які не мають жодного стосунку до країни-агресорки.