Першого липня у Мексиці відбулися президентські вибори. Перемогу отримав кандидат від лівого опозиційного блоку «Разом ми будемо творити історію» Андрес Мануель Лопес Обрадор. Обранець отримав понад п’ятдесят три відсотки голосів. Офіційно Лопес Обрадор займе свою посаду лише в грудні цього року. Він очолюватиме Мексику наступні шість років. Проте не менш цікавим є те, як проходила виборча кампанія. Під час президентських перегонів в країні вбили сто тридцять шість політиків. Зокрема, членкиня “Партії праці” Флора Ресендис Гонзалес загинула в день виборів. Її вбили неподалік власного будинку. На думку представника партії, вбивство могло бути способом залякати місцеве населення в день виборів.
Сорок вісім жертв – кандидати на виборах або претендували на висування. Двадцять першого червня вбили кандидата в мери міста Окампо Фернандо Анхелеса Хуареса. Через декілька днів в місті затримали двадцять сім поліцейських — вони намагалися перешкодити федеральним агентам затримати свого начальника, якого підозрюють у причетності до вбивства. У списку загиблих також є кандидат в депутати країни — Фернандо Пурон. Його вбили увечері восьмого червня незабаром після дебатів. Коли політик фотографувався на вулиці з перехожим, злочинець підійшов до нього ззаду і вистрілив у голову.
Перед минулими президентськими виборами у дві тисячі дванадцятому році загинули дев’ять політиків. Це є у п’ятнадцять разів менше у порівнянні із цьогорічними виборами. Щодо новообраного президента, то Лопес Обрадор брав участь у президентських перегонах вже втретє. Одним із найголовніших завдань для обранця є співпраця із Сполученими Штатами, навіть попри напружені стосунки із керівництвом США. Проте президент Дональд Трамп у своєму Твіттері вже привітав Лопеса Обрадора із перемогою.