Воєнний стан неабияк впливає на міжміські та міжобласні перевезення. Нині маршрутки не їздять за звичним графіком, тому що більшість перевізників не виходять на рейси.

Куди зараз можна поїхати з Луцької автостанції №1 та які напрямки користуються найбільшим попитом – розповість Ангеліна Гущина.

Пані Тетяна вже кілька днів намагається виїхати з Луцька на Ратне. З напрямком, каже, біда, адже майже нічого не їздить. Щодень, аби дізнатися, чи буде автобус, приходить безпосередньо на автостанцію.

«Ми живемо на границі з Білоруссю. Взагалі автостанція в Ратному не працює. Чи доїдемо – не відомо», – каже жінка.

На Луцькій автостанції людей небагато. Порожні і платформи. Усе тому, що перевізники не поспішають виїздити на рейси.

«Із 430-440 відправок на сьогодні є 75-80», – розповів директор Луцької автостанції №1 Ігор Модла.

За словами працівників автостанції, останніми днями рух пожвавішав, і маршруток стало більше. Фактично в усі куточки Волині бодай один рейс таки їде. До прикладу на Ковель є близько 10 відправок у день. Курсує транспорт і на Львів та Рівненщину.

«На Любешів десь 3-4 відправки у день. На Ратнівщину менше, але є. В напрямку Шацька теж десь у такій кількості. Тобто зараз ситуація змінюється. У бік Кузнецовська нічого не їздило. Сьогодні вже на Вараш є автобус», – пояснив директор.

Заздалегідь квиток не купиш, адже хто виїде на рейси – стає відомо у той же день. Отож аби дарма не стояти на холоді, диспетчери радять напередодні телефонувати на автостанцію.

Самі ж водії кажуть, що у перші дні війни їздити усі просто боялися. Нині ж людей небагато, тому виводити на рейси усі маршрутки перевізникам невигідно.

Та не втрачає попиту вже другий тиждень польський напрямок. У сусідню країну щодня їдуть десятки людей.
Як довго автостанція житиме без чіткого графіка – невідомо, усе залежатиме від ситуації в країні.

Нині ж людям, які планують кудись їхати, рекомендують усю інформацію попередньо уточнювати у диспетчерів за номером телефону 050 433 99 76.