Рак – причина кожної шостої смерті у світі. Щороку 140 тисяч українців дізнаються, що у них рак, щодня – чотири з половиною сотні. У Всесвітній день боротьби з раком лучанам вкотре нагадали про шкоду сигарет. Кампанія “Молодь проти куріння” організувала спеціальну фотовиставку, в якій продемонстрували як цигарковий дим впливає на організм людини.

Вислів “крапля нікотину вбиває коня” чули чи не всі, але не кожен задумувався про те, що нікотин – не найстрашніше в цигарках. Взагалі щоб отримати краплю цієї речовини, потрібно викурити близько десятка пачок підряд. Хоча, те що куріння завдає шкоди всьому організму людини і  скорочує життя на роки, – факт.

Є від куріння і дискомфорт. Запах диму просочується в одяг та волосся, з’являється неприємний запах з рота. Тож багато людей не раз намагаються покинути цю шкідливу звичку, але не можуть.

А ось наприклад, Нікіта Манолов не курить звичайні сигарети вже чотири роки. На заміну йому прийшли вейпінг і електронні цигарки.

Електронні сигарети не є повноцінним замінником звичайних, але для багатьох людей вони стали альтернативою тютюну.

Попри це, деякі країни вже заборонили електронні сигарети, зокрема: Сінгапур, Таїланд, Індія. Ароматизовані електронні сигарети під забороною і в США. Україна ж досі це питання не врегульовала в своєму законодавстві. Тож, такі гаджети цілком легально можуть купувати навіть підлітки.

Статистика говорить, що близько 7 мільйонів українців курять щодня. І майже всі, 95 %, спробували курити до 21-го року. Кожен п’ятий підліток в Україні курить електронні сигарети. Кожен сьомий – тютюнові вироби.