Українка Квітка Цісик народилася і все життя прожила у США. Сьогодні їй виповнилося б шістдесят п’ять років. Голосом Цісик захоплювався весь американський шоу-бізнес. Із нею працювали Майкл Джексон, Вітні Г’юстон та інші світові зірки. Та в Україні її почули здебільшого після смерті. Дві україномовні платівки, які співачка випустила власним коштом, і досі популярні.
Батько Цісик був львівським скрипалем. Її бабуся, дідусь, мама жили у Львові до 1944 року. Родина була знаною інтелігенцією у місті. При цьому через п’ять років вони втекли від радянської влади в Сполучені Штати. Співачка народилася вже у Нью-Йорку. В дитинстві Квітка була пластункою – їздила у гірські табори, де вивчала українські пісні, звичаї і обряди. Повне ім’я співачки – Квітослава.

 

Прихильники у її голосі іноді чули звучання скрипки. Вона з легкістю експериментувала зі стилями – від джазу до класики. Була офіційним голосом «Кока-Коли», Амерікан Аеренс, «Макдональдсу». Форд Моторс протягом шістнадцяти років, тобто до кінця життя співачи, продовжував з нею контракт. У 1978 році пісня «Ти осяюєш моє життя», яку виконала Квітка Цісик в однойменному фільмі, отримала «Оскар» і «Золотий глобус». Але омріяні статуетки за традицією отримав автор музики та слів Джозеф Брукс. Саундтрек також був номінований на «Греммі» у категорії «Пісня року». Співачка відвідала Україну лише один раз. У 1992 році лікарі повідомили співачці про рак молочної залози. Вона пішла з життя, не доживши п’ять днів до свого сорока п’ятиріччя. Від цієї ж недуги померли її мама та сестра. В Україні діє благодійний проект «Незабутня Квітка», який сприяє зберіганню та популяризації музичної спадщини співачки.