Інформація про китайський коронавірус, яку активно поширюють ЗМІ, часто перебільшена. 

Про це написала журналістка 12 каналу Наталія Левчук, яка зараз перебуває на острові Хайнань.

Текст допису подаємо без змін.

***

Китайський коронавірус: небезпека всесвітнього масштабу чи масовий психоз?

Ваша стрічка в соціальних мережах теж забита моторошними світлинами з Китаю?
І з’явилося відчуття, що кадри з улюбленого апокаліптичного фільму стають реальністю?

Підозрюю, що так, беручи до уваги те, що за тиждень перебування в цій країні, мені написали кілька десятків людей із запитаннями типу «з вами хоч все там добре?»

Ми знаходимося трохи більше ніж за 1,5 тис км від епіцентру розповсюдження вірусу. Не знаю яка ситуація в місті Ухань, звідки все почалося, (бо як показує ця конкретна ситуація, не всім новинам можна вірити), а от що відбувається на острові Хайнань з радістю розповім.

Нічого. Нічого незвичного тут не відбувається. Китайці продовжують звичне життя: ходять на роботу, скупляються в супермаркетах, користуються громадським транспортом, збираються в кафе/ресторанах, ходять на пляжі, ловлять крабів, риють ямки в піску (останній пункт надважливий)…

Трупи на вулицях не валяються. Пересування островом на обмежують. Заклади не закривають. Хтось ходить в масках, хтось – ні..

На цей момент китайський коронавірус став причиною смерті 81 людини. Для порівняння: від кору щодня помирають приблизно 300 людей, від грипу – 1370, від звичайної пневмонії – майже 11 тисяч людей.

Вести бій з уявними вітряками, скуповувати запас масок у найближчій аптеці, непокоїтися через вірус, що «вирує» за 9 тис км від України?

Чи адекватно подивитися навколо, зрозуміти від чого відводять вашу увагу, вирішувати проблеми, які ви можете вирішити, і просто добре робити свою роботу?

Для більшості – вибір простий.

«Хлєба і зрєліщь»?

Китайський коронавірус: небезпека всесвітнього масштабу чи масовий психоз? Ваша стрічка в соціальних мережах теж забита моторошними світлинами з Китаю? І з’явилося відчуття, що кадри з улюбленого апокаліптичного фільму стають реальністю? Підозрюю, що так, беручи до уваги те, що за тиждень перебування в цій країні, мені написали кілька десятків людей із запитаннями типу «з вами хоч все там добре?»Ми знаходимося трохи більше ніж за 1,5 тис км від епіцентру розповсюдження вірусу. Не знаю яка ситуація в місті Ухань, звідки все почалося, (бо як показує ця конкретна ситуація, не всім новинам можна вірити), а от що відбувається на острові Хайнань з радістю розповім. Нічого. Нічого незвичного тут не відбувається. Китайці продовжують звичне життя: ходять на роботу, скупляються в супермаркетах, користуються громадським транспортом, збираються в кафе/ресторанах, ходять на пляжі, ловлять крабів, риють ямки в піску (останній пункт надважливий)… Трупи на вулицях не валяються. Пересування островом на обмежують. Заклади не закривають. Хтось ходить в масках, хтось – ні.. На цей момент китайський коронавірус став причиною смерті 81 людини. Для порівняння: від кору щодня помирають приблизно 300 людей, від грипу – 1370, від звичайної пневмонії – майже 11 тисяч людей. Вести бій з уявними вітряками, скуповувати запас масок у найближчій аптеці, непокоїтися через вірус, що «вирує» за 9 тис км від України? Чи адекватно подивитися навколо, зрозуміти від чого відводять вашу увагу, вирішувати проблеми, які ви можете вирішити, і просто добре робити свою роботу? Для більшості – вибір простий. «Хлєба і зрєліщь»?

Gepostet von Наталия Левчук am Montag, 27. Januar 2020